Baltmaņa ieskatā, arī ekspertu iesaistei ir liela nozīme, turklāt, viņaprāt, eksperti būtu nevis jāiesaista kādās institūcijās, bet drīzāk jāpiesaista nepieciešamības gadījumā. "Varbūt varētu veidot ekspertu sarakstus, izejot no tiem riskiem, kas ir Civilās aizsardzības plānā," pieļāva Baltmanis.
Viņaprāt, būtu arī jādomā par Civilās aizsardzības operacionālās vadības centra izveidi. "Nav īsti labi uzlikt par pienākumu Valsts kancelejas direktoram vadīt kaut kādu starpinstitūciju grupu. Mēs redzam, ka to varētu veidot uz VUGD bāzes," stāstīja Baltmanis.
Analizējot līdzšinējos notikumus Covid-19 krīzes pārvaldībā, Baltmanis uzsvēra, ka sākotnēji valdīja vispārēja nenoteiktība, piemēram, plūdus vai ugunsgrēku var novērst preventīvi, taču šajā gadījumā situācija bija izteikti nenoteikta un citās valstīs notiekošais radīja bažas par Latvijā īstenojamajiem pasākumiem.
Saistībā ar vakcīnu iepirkumu, lai gan tas sēdē netika plaši pārspriests, Baltmanis stāstīja, ka oktobrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks Kaspars Tārs prezentēja tā brīža aktuālāko informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izpētes fāzēm. No šīs informācijas esot izrietējis, ka tieši ražotāja "AstraZeneca" vakcīna tobrīd izstrādes procesā bija tikusi vistālāk.
Kā ziņots, Saeima aprīlī pēc 36 opozīcijas deputātu rosinājuma izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju, lai izmeklētu Latvijas valdības iespējamo kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai. Komisija izveidota uz sešiem mēnešiem.