Vietnē "Twitter" plašu rezonansi izraisījis ieraksts, kurā influenceres un uzņēmējas Elīnas Didrihsones veikals "Butterfly" tiek apsūdzēts lētu apģērbu un apavu iegādē, kurus pēc tam pārdod par krietni dārgāku summu.
Didrihsoni atkal izpelnījušies kritiku internetā par iespējamo melošanu par "Butterfly" drēbju izcelsmi (15)
"Man vienkārši bija interesanti, tāpēc ieslēdzu "detective mode" un atradu vairumtirgotāju, kur Didrihsoni pērk savam "Butterfly" drēbes un apavus. Apģērbs 100% poliesteris, apavi no Ķīnas. Tā, lūk," raksta "Twitter" lietotāja Elina Ogsta.
Ierakstu sieviete papildinājusi ar vairākām fotogrāfijām, kurās redzams, ka Didrihsones veikalā iespējams iegādāties tādas pašas drēbes un apavus tikai par teju trīs reizes dārgāku summu.
"Uzreiz jāteic, ka tvīts nav domāts kā pārmetums par 260-270 % uzcenojumu, jo, saprotams, telpas, algas, nodokļi, peļņu arī gribas. Tikai interesanti bija atrast info, kur tad drēbes nāk. Man ir svarīgia kvalitāte, materiāls, tāpēc to nenorādīt nav feini," raksta Ogsta.
Man vienkārši bija interesanti, tāpēc ieslēdzu detective mode un atradu vairumtirgotāju, kur Didrihsoni pērk savam Butterfly drēbes un apavus. Apģērbs 100% poliesteris (🦋 webā viņi materiālu nenorāda, bet tas varētu būt saistoši pircējam, just sayin’), apavi no Ķīnas. Tā, lūk pic.twitter.com/xR16Q6EpdZ
— Elina Ogsta (@ElinaOgsta) July 12, 2021
Uzreiz jāteic, ka tvīts nav domāts kā pārmetums par 260-270 % uzcenojumu, jo, saprotams, telpas, algas, nodokļi, peļņu arī gribas. Tikai interesanti bija atrast info, kur tad 🦋 drēbes nāk, ja aļiks atkrīt. Man ir svarīgi overall kvalitāte, materiāls, tāpēc to nenorādīt nav feini
— Elina Ogsta (@ElinaOgsta) July 12, 2021
Iepriekšējās reizēs, kad par to skandalējās, tad teica, ka no Aliexpress gluži nē, bet nu cik noprotams, daudz kas nāk vienkārši no kādām poļu noliktavām. Bet nu nekad tā 100% par izcelsmi un materiāliem nekad nav bijusi skaidrība.
— Rita (@Richulis) July 12, 2021
Šis ir franču, Paris Fashion Shops, kur apakšā ir dažādi izplatītāji. Bet nedomāju, ka viņiem tas ir vienīgais, noteikti ir gan poļu, gan turku utt.
— Elina Ogsta (@ElinaOgsta) July 12, 2021
Vēl domāju – ko viņi dara ar ražotāju birkām? Jo apģērbiem ir savi ražotāji. Neesmu 🦋 bijusi vai ko pirkusi, tā ka šo nezinu🤨
Vispār viņa pērk no Polijas. Tas, ka atradi tādas pašas drēbes, ne uz ko nenorāda. Tādas drēbes ir daudz kur, dažādi vairum/mazumtirgotāji. Nekas jauns. Bet jā, materiāls nav labs diemžēl.
— ellie (@sirdsdziesma) July 12, 2021
Laikam vairāk fascinē, ko tik nepanāksi ar pašpārliecinātību un konstantu mārketingu sociālajos tīklos – uz urrā ies apģērbs, kas ir tuvu tam, kāds ir tirgus būdās un, kā saki, ir visur. Te ir arī vairākas ētiskas dabas problēmas. Bet katrs pats var izvēlēties,kā tērēt savu naudu
— Elina Ogsta (@ElinaOgsta) July 12, 2021
Atgādinām, ka pagājušā gadā sociālos tīklus pāršalca kādas sievietes ieraksts, kur viņa apgalvo, ka influenceru Naura un Elīnas Didrihsonu veikala "Butterfly" tirgotie apģērbi tiek pasūtīti no Ķīnas interneta veikala.
Ierakstā publicētas bildes no Elīnas Didrihsones profila un apģērbu līnijas "Butterfly" un bildes no populāra interneta veikala "AliExpress". Sieviete norādīja uz attēlos acīmredzamo drēbju līdzību un cenu atšķirību.
"Nē, nu forši, ka ir savs bizness un ir ar ko nodarboties, bet, iespējams, es kādai atklāšu Ameriku tepat Ķīnā - "AliExpress"," pie ieraksta komentēja tā autore.
Toreiz portāls "Apollo" sazinājās ar zīmola īpašnieci Elīnu Didrihsoni, lai noskaidrotu viņas komentāru par izskanējušo informāciju. Viņas atbilde bija viennozīmīga - "Butterfly" tiek apmelots.