Nereti vardarbībā cietušie kaunas kādam stāstīt par piedzīvoto pāridarījumu, jo uzskata, ka viņi paši pie tā ir vainīgi, viņiem bail vai neredz izeju. Aizvien biežāk publiskajā telpā izskan aicinājumi pēc apgalvojuma - arī vīrieši cieš no vardarbības - normalizēšanas. Raimonds (vārds mainīts) saprot, ka tiesā piešķirtais zīmogs "varmāka" viņam paliks uz mūžu, bet viņš nesaprot - kāpēc vīriešiem nav iespēju meklēt palīdzību?
Raimonds ar sievu ir precējušies vairāk nekā 20 gadus. 2000. gadu sākumā vīrs sievai pārrakstīja arī dzīvojamo māju, jo tad "nav bijis moderni, ka biznesmeņiem pieder vairāki īpašumi". Tobrīd nekas neliecināja, ka viņu attiecības varētu izsīkt pašas no sevis un beigties tā, kā tas ir noticis tagad.
Vīrietis bilst, ka solis ar mājas pārrakstīšanu arī pēdējos gados ir noteicis "spēku samēru", jo visi partneru strīdi ir beigušies ar tekstiem: "Ja tev kaut kas nepatīk, tu vari iet prom!"
Raimonds stāsta, ka viņam datorā ir atsevišķa mapīte ar nosaukumu "Šķiršanās" un tajā ir atrodami vairāki 100 dokumentu. Viņš pasmejas, ka tiesāšanās procesam apakšā jau ir izveidojies zirnekļu tīkls ar citām lietām. Cīņa par mantu, varu, bērniem un taisnību. Partneru konflikts, kas ir samilzis līdz tam, ka katram ir jāiet savu ceļu un spēles noteikumi ir tādi, ka izlīgums nav iespējams.
Bērni pieauga, attiecības sevi izsmēla - "parastais stāsts"
Raimondam nu jau pusotru gadu ikdienu aizņem tiesas process, komunikācija ar atbildīgajām iestādēm un iedziļināšanās likumdošanā. Viņš visu šo laiku nav spēris kāju ģimenes īpašumā, jo sievas nokārtotā pagaidu aizsardzība pret vardarbību sen jau kā vīrietim neizskatās pēc "pagaidu".