Bieži vien varmāka ar savu harismātisko ārieni vai statusu sabiedrībā "aptin ap pirkstu" kā cietušo, tā līdzcilvēkus, tāpēc izraušanās no vardarbības apburtā loka var šķist neiespējama. Ko darīt, kad liekas, ka esi bezizejā?
Kāda "Apollo.lv" lasītāja atsaucās uz aicinājumu dalīties savā pieredzē. Sauksim viņu par Evitu. Evitai ir 58 gadi un viņa raksta, ka vien tagad viņa ir izkļuvusi no vardarbības apburtā loka... Un ne pilnībā.
"Biju laikam tas cilvēciņš, kurš domāja par citiem. Tiku visa mūža garumā izmantota.
Izmantota kā mēbele, lieta, ērts atbalsts... Daudzas reizes mēģināju aiziet, attālināties, tomēr neizdevās. Mans stāsts ir nežēlīgi skaidrs un sāpīgs.
Tas saistīts ar vardarbību, ko neiespējami pierādīt," raksta Evita. To, ka sieviete piedzīvoto vardarbību nepierādīšot, savulaik viņai acīs ņirgdams teicis viņas nu jau bijušais vīrs. "Viņš tomēr bija policists un labi zināja, kā viņa kolēģi un paziņas attieksies, kad lūgšu palīdzību.
Visi ņirgšot par manu stulbumu..."
"Es netiku sista, bet gan fiziski, gan emocionāli pazemota līdz vājprātam. Vairākas reizes gribēju pārtraukt savu nožēlojamo eksistenci, vienīgais, kas atturēja, tie bija mani bērni - man nebija tiesību viņiem to nodarīt," atklāta ir Evita.
"Ir svarīgs atbalsts. Kaut neliels, tomēr atbalsts. Tikai tad var atsperties.