Otrdien, 6. jūlijā, Ministru kabinets paziņoja, ka darba devējam būs likumiskas tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuri līdz 15. septembrim nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu. Portāls "Apollo.lv" sazinājās ar Ilzi (vārds mainīts), kura strādā izglītības iestādē un nonākusi neapskaužamā situācijā - vakcinēties viņa nevēlas, taču pedagogiem tā ir noteikta kā obligāta prasība.
Jau ziņots, ka valdība vienojusies, ka Tieslietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju, Labklājības ministriju, Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju līdz 14. jūlijam sagatavos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, paredzot virkni nosacījumu.
Izstrādājot likuma grozījumus, būs jāparedz darba devēja pienākumu nepakļaut paaugstinātam inficēšanās riskam sabiedrības grupas, kurām ir īpaši augsts risks saslimt ar Covid-19.
Likumprojektā jāparedz darba devēja pienākums ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs nodrošināt epidemioloģiski drošus pakalpojumus, proti, pakalpojuma sniedzējam būs jāiegūst sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.
Tāpat likumprojektā plānots paredzēt valsts un pašvaldību pienākumu sniegt klātienē tikai epidemioloģiski drošus pakalpojumus, vienlaikus paredzot iespēju personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, saņemt klātienē tikai tos pakalpojumus, kur nav iespējama neklātienes pakalpojumu sniegšana.
"Ir neziņa, jo nekas nav..."
Portālam "Apollo.lv" Ilze norādīja, ka "šis šobrīd ir aktuāls jautājums". "Ir liela neziņa, jo nekas nav skaidrs. Skaidrs ir tikai tas, ka valdībā tiek spriests un veidots likums."
"Kāds tas būs - to sapratīsim tikai tad, kad tas būs izstrādāts, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka pedagogus un vēl daudzu nozaru pārstāvjus šis skars," saka izglītības iestādes darbiniece.