Vārds kimono burtiski nozīmē "lieta, ko valkāt". Tas izriet no darbības vārda ki (japāņu: 着 "valkāt (uz pleciem)") un lietvārda mono (japāņu: 物 "lieta"). Gadsimtiem ilgi kimono ir bijis viena no svarīgākajām un pazīstamākajiem Japānas kultūras tradicionālajām vērtībām, no tā ir iedvesmojušās neskaitāmas Rietumu kultūras, no galma ļaudīm līdz pat mūsdienu modes namiem un skatuves slavenībām. Kas maģisks slēpjas šajā T veida mantijā, vēsta CNN.
Kimono sāk iekarot Eiropas galmus
17. - 19. gs. bija laiks, kad pasaules apceļotāji, atgriežoties no Japānas, līdzi veda šo zīda suvenīru. Kas tolaik tik ļoti uzrunāja Eiropas sabiedrību? Kā zinām, tolaik Eiropas mode galmos nozīmēja cieši pieguļošu dažādas ķermeņa formas izceļošu apģērbu, kas ir pilnīgs pretstats kimono.
Acīmredzot, kimono taisnā šuve, platā apģērba forma un izsmalcināti skaistie izšuvumi izraisīja tūlītēju satraukumu sabiedrībā. Visi gribēja kimono!
Kā atpazīt kimono?
- Tradicionālais japāņu kimono ir ļoti garš (sniedzas līdz pat potītēm);
- T veida apģērbs. Kimono tiek sasiets ar jostu, ko sauc par obi;
- Visas tā šuves ir taisnas;
- Kimono mēdz būt arī apkakle. Japāņu kimono tiek valkāts tā, lai apkakle pārklājas pa labi, ja vien valkātājs nav miris;
- Piedurkņu garums ir dažāds un var daudz ko pastāstīt par kimono īpašnieku. Dažiem kimono var sniegties līdz pat grīdai, bet platums pārsniegt pusmetru;
- Vispiemērotākais audums šim apģērbam ir zīds. Kokvilna ieņem otro vietu;
- No poliestera kimono tiek šūti diezgan reti. Visi sumo cīkstoņu apģērbi tiek izgatavoti pēc pasūtījuma;
- Tradicionāli kimono tiek šūti ar rokām;
- Kimono raksts var noteikt, kurā sezonā tas tiek valkāts.