Vasaras saulgrieži ir brīdis, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti. Latvijā vasaras saulgrieži pazīstami kā Līgo svētki, taču citās pasaules valstīs tos dēvē par "Midsommarstång", "Svētā Jāņa" svētkiem, "Drăgaica Fair" un citādāk. Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē ar dažādiem rituāliem, tradīcijām un pasākumiem atzīmēs vasaras saulgriežus, tādēļ portāls "Apollo.lv" apkopoja informāciju par vasaras saulgriežu svinībām citviet.
Zviedrija
Zviedrija noteikti ir viena no Eiropas valstīm, kurās vasaras saulgriežu svētki tiek atzīmēti visā valstī. Svētki ar nosaukumu "Midsommarstång", kuri sakņojas pagāniskajās tradīcijās, tiek atzīmēti visu vecumu pārstāvju vidū. Vasaras saulgriežos Zviedrijā galdā tiek celti tādi ēdieni kā marinētas siļķes, lasis un kartupeļi, kurus, līdzīgi kā Latvijā, bauda puķu vainagu valkātāji.
Svētkos par galveno elementu tiek uzskatīta tradicionālā tautas deja "Små grodorna". Zviedru ticējumi vēsta - ja neprecējusies meitene vasaras saulgriežos zem spilvena novietos septiņus ziedus, viņa naktī sapņos par savu nākamo vīru.
Zviedrijā vasaras saulgrieži tiek svinēti sestdienā, kas ir datumos no 20. jūnija līdz 26. jūnijam. Līgo vakars ir valsts svētku diena Zviedrijā, tādēļ tiek slēgti daudzi biroji un veikali.
Indija
Vasaras saulgrieži Indijā tiek plaši atzīmēti ar masu jogas nodarbībām. 2014. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) vasaras saulgriežu dienu atzina par Starptautisko jogas dienu. Tiek uzskatīts, ka Adiogi, pirmais jogas pasniedzējs, satika savus mācekļus tieši vasaras saulgriežos, tādēļ Indijā, godinot saulgriežus, katru gadu vairāki tūkstoši cilvēku sapulcējas jogas nodarbībās.