Ir vecās lietus ūdens sistēmas, kuras būtu jāatjauno, jāatjauno viņu darbība, un šie lietus ūdeņi varētu tikt novadīti Daugavā," uzsver Krauze.
Daļa no šī paša laukuma pieder arī Rīgas pilsētai. Tagad panākta vienošanās, ka kompleksu lietus ūdeņu novadīšanas risinājumu, veidos tad, kad pašvaldība atjaunos savu laukuma pusi, bet tā attieksies uz visu laukumu. Tad ūdens no lielā laukuma nenonāks kopsistēmā, samazinot attīrīšanas iekārtu slodzi lietus laikā.
Ņemot vērā regulāros sarežģījumus, ko rada intensīvas lietusgāzes, "Rīgas ūdens" pašvaldībai jau iepriekš lūdza sagatavot jaunu regulējumu lietus notekūdeņu apsaimniekošanai. Lai arī pašvaldībai ir tiesības izdot attiecīgus saistošos noteikumus, Rīgā tādu aizvien vēl nav.
"Jā, tas būs liels darbs ar saistošajiem noteikumiem, es domāju, ka tas varētu aizņemt ap pusgadu, tā aptuveni skatoties. Tur būtu jāsaved kopā visas iestādes, un jāizdomā, kā mēs varam principā regulēt gan pašvaldības pusi, gan to, kas saistās ar jaunajiem būvobjektiem arī citur,"
saka RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP).
Pašvaldībā paredzēts veidot arī koordinācijas padomi lietus ūdeņu novades sistēmas uzlabošanai. Savukārt Rīgas ūdens stratēģijā, kas šobrīd tiek rakstīta, paredzēts ielikt prasību uzņēmumam arī domāt par risinājumiem, lai avārijas izlaižu laikā Daugavā nenonāktu mehāniskais piesārņojums jeb dažādi atkritumi no kanalizācijas.
Valsts vides dienests veica arī padziļinātas pārbaudes citās Latvijas pilsētās. Salīdzinoši lielas avārijas izlaides veic arī Cēsis, kur Gaujā tiek ielaisti ap četriem procentiem neattīrītu notekūdeņu. 2019.gadā tie bija 74 tūkstoši kubikmetru, kas gan ir ļoti maz, salīdzinot ar Rīgu. Bet Daugavpilī tas bija procenta desmitdaļa jeb aptuveni 39 tūkstoši kubikmetru. Abās pilsētās vidē izlaistie neattīrītie notekūdeņi arī nebija tik piesārņoti kā Rīgā.