Jaunākie dati uzrāda, ka dzimstība Ķīnā sasniegusi zemāko līmeni kopš 1960. gada. Iespējams, tas ir rezultāts viena, nu jau divu bērnu ģimenē politikai, tomēr sievietes atklāj, ka tas nav vienīgais iemesls, kāpēc jaundzimušo Ķīnā nav tik daudz, vēsta raidsabiedrība BBC.
Neraugoties uz savas mammas skubināšanu, Lilija (vārds mainīts) tuvākajā laikā bērnus neplāno. 31 gadu vecā sieviete, kura ir precējusies divus gadus, vēlas izbaudīt savu dzīvi, neraizējoties par kāda audzināšanu.
"Man ir maz paziņu ar bērniem, bet tie, kuriem tādi ir, kontanti domā par labākās auklītes un labākās skolas nodrošināšanu. Tas izklausās nogurdinoši," stāsta Lilija.
Sieviete savu stāstu BBC atklāj anonīmi, uztraucoties par savas mammas sašutumu, rakstu izlasot. Tomēr dažādi uzskati par pareizu dzīves modeli starp dažādajām paaudzēm Ķīnā esot ļoti izteikta problēma, viņa atklāj.
Dati runā paši par sevi
Maija sākumā publicētie dati uzrāda, ka pagājušajā gadā Ķīnā dzimuši 12 miljoni mazuļu, kas ir ievērojami mazāk par 2016. gadā dzimušajiem 18 miljoniem. Tā ir zemākā reģistrētā dzimstība kopš 1960. gada.
Tā ir problēma, jo laika gaitā sabiedrībā būs vairāk vecu, nekā jaunu cilvēku, kuri ir jaunais darba spēks un tie, kuri varētu parūpēties par vecāko sabiedrības daļu.
Eksperte Ņinga Jidze uzskata, ka tas saistīts ar Ķīnas kopējo attīstību - finansiālo un sociālo apstākļu uzlabošanos. Valtij kļūstot attīstītākai, mēdz kristies dzimstība - izglītības, karjeras vai citu iemeslu dēļ.