Pandēmijas laikā, tik daudz laika pavadot mājās, ledusskapis šķiet vilinošs visiem - kā lieliem, tā maziem. Tā rezultāta pieaug vecāku skaits, kas nobažījušies par savu bērnu pēkšņo svara palielināšanos - vecuma īpatnības vai pirmais signāls jau nopietnākai problēmai? Pēc sertificētas uztura speciālistes Lizetes Pugas novērojumiem - lielākais svara pieaugums šajā laikā bijis 50 kilogrami, un sarunā ar portālu "Apollo.lv" speciāliste norāda, ka no šāda iznākuma var izvairīties, laicīgi piedomājot pie saviem ikdienas paradumiem.
Kā saprast, ka manam bērnam ir liekas svars, kā par to runāt un kā risināt? Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga norāda, ka, pirmkārt, vislabāk ir rādīt labu piemēru jau no mazotnes, bet, ja vērojams svara pieaugums bērniem vai pašiem, to ignorēt nevajag, un veselīgus paradumus ieviest savā ikdienas dzīvē nekad nav par vēlu.
"Es jau laikam izklausīšos ļoti skeptiska, bet pie ēšanas ir jāpiedomā visiem," stāsta Puga.
Speciāliste norāda - pat ja liekais svars ir pārejoša un īslaicīga problēma, tā ir viena no pirmajām pazīmēm, kas liek tomēr piedomāt un pasekot līdz tam, ko mēs ēdam.
"Ja mēs tam nepievēršam uzmanību, tas var aiziet jau pavisam citos rāmjos.
Ja skatāmies pēc maniem Covid-19 pandēmijas laika novērojumiem, lielākais svara pieaugums no pagājušā gada marta līdz šim gadam ir 50 kilogrami.
Mēs tomēr sēžam blakus, esam klātesoši, tas ir liels un manāms svars, kas pienāk klāt, līdz ar to, ko līdz ir sajūta, ka vecās bikses neder un ir uzaudzis vēders un vaigi, ir jāpiedomā par to, kas parādās mūsu ēdienkartē -