Zinot, ka viņu plāno atstādināt no amata, Reinbahs 15.aprīlī vērsies tiesībsargājošajās institūcijās, lai tiktu veikta pārbaude par Rīgas domes vadošo amatpersonu, iespējams, prettiesiski veiktām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un tirgojoties ar ietekmi.
Viņa ieskatā Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) jau kopš pagājušā gada oktobra esot izmantojis visus iespējamos līdzekļus, lai nomainītu Satiksmes departamenta direktoru.
"Saprotot, ka tiesiskā ceļā manis atstādināšanai nav pamata, tika izmantotas citas metodes - izteikti draudi par amata atstāšanu, veikta tirgošanās ar savu varu un ietekmi, kā arī īstenotas represijas - vadības uzdevumu došana ar ļoti īsiem, praktiski neizpildāmiem termiņiem un atsevišķos gadījumos - prettiesisku uzdevumu došana, piemēram, liekot iejaukties iepirkumu komisijas darbā, kam es kategoriski nepiekritu," norādīja Reinbahs.
Viņaprāt, neesot pieļaujams, ka politiski ievēlētas personas nevis īsteno savu vēlētāju intereses un meklē iespējas, kā sekmīgi sadarboties ar izpildvaras struktūrām, bet tieši pretēji - ar represiju palīdzību politiski izrēķinās ar Rīgas domes struktūru vadību.
"Izskatās, ka tas ir veids, kādā notiek un notiks pašvaldības struktūrvienību pārveidošana un reorganizācija. "Pareizie" darbinieki un vadītāji var amatu saglabāt, bet "nepareizie" darbinieki tiek atlaisti vai, labākajā gadījumā, viņiem tiek piedāvāti citi zemāka līmeņa amati, pretī piedraudot ar auditiem, pārbaudēm, vadības uzdevumiem un disciplinārsodiem," norāda Reinbahs.