Popes pilskalna zirgu saimniecības jaunākie iemītnieki nupat atgriezušies no garas pastaigas, paēduši pienu, un nu kā maziem bērniem viņiem laiks diendusai. Tāpēc abi sagurumā ne par ko nav pamodināmi.
"Mums paveicās, ka tie mazie brīnumiņi bija katrs savā krāsā. Viens ir pelēks, un viņš būs tumšs. Otrs ir ruds, bet viņš ir tik interesanti dzelteni balti ruds, ka nevar zināt, kāda viņam būs krāsa," stāstīja Popes pilskalna zirgu īpašniece Antra Vālodze.
Zirgu mammai Dīnai šie ir pirmie kumeļi, un pazīmes liecināja, ka saimniecībai varētu pievienoties izmērā liels ērzelis, taču visus – arī pašu Dīnu – 4. maija naktī pārsteidza dvīņi.
"Vienkārši nebija, ko teikt. Uzreiz sasaucu meitu un znotiņu, un auklējām visu nakti zirgus uz rokām.
Jo kumeliņiem ir ļoti svarīgi pirmajās stundās dabūt padzerties. Dabūt pieniņu. Lai var vēderiņš kustēties un iziet, un sākt darboties. Un tas ir ļoti, ļoti, ļoti primāri un svarīgi. Un tas viss notika, un tad es pēc tam nesapratu, kāpēc es divas dienas nevaru pastaigāt vairs, jo turēt kumeļu uz rokām, pusliektām kājām, ir ļoti sarežģīti un ļoti smagi," stāstīja saimniece.