Bērziņš akcentēja, ka meteorīti ik gadu tiek atklāti tuksnešos, ledājos, džungļos, kalnos, laukos, pilsētu centros, māju pagalmos un citur. Viņš uzsvēra, ka Zeme nav atdalīta no pārējā Visuma, kosmiskā matērija pastāvīgi saduras ar mūsu planētu, taču vienā ģeogrāfiskā vietā tas notiek ļoti reti. Meteorīti ir zinātniski nenovērtējams materiāls, kas glabā sevī informāciju par Saules sistēmas un pat citu zvaigžņu sistēmu izcelsmi un evolūciju. Meteorītu vecums bieži pārsniedz Zemes vecumu, kas ir 4,5 miljardi gadu.
Viņš pavēstīja, ka Latvijas teritorijā līdz šim pavisam atklāti tikai četri meteorīti: Līksna, Birži, Nereta un Baldone. Tie glabājas daudzos pasaules lielākajos dabas muzejos. Latvijā to fragmenti vienkopus apskatāmi Meteorītu muzejā Rīgā. Jau vairāk kā 130 gadus Latvijas teritorijā nav atklāts un reģistrēts neviens jauns meteorīts. Piemēram, Lietuvā un Igaunijā arī katrā ir atklāti četri meteorīti, ASV - 1866, Brazīlijā - 80, Krievijā - 148, Polijā - 25, Vācijā - 25. Ņemot vērā, ka Zeme no kosmosa tiek bombardēta salīdzinoši vienmērīgi, Bērziņa ieskatā, var secināt, ka Latvijas teritorijā pēdējā gadsimta laikā varētu būt nokrituši vairāki meteorīti, bet tie līdz šim nav atrasti.
Meteorītu muzeja vadītājs skaidroja, ka 2009.gadā Brazīlijas Nacionālā muzeja darbinieki uzsāka līdzīgu meteorītu meklēšanas kampaņu savā valstī un tā kalpojusi par paraugu šai kampaņai. Bet, pēc Bērziņa paustā, ir izdevies būtiski uzlabot meklēšanas algoritmu, radot interaktīvu mājas apstākļos lietojamu meteorītu identificēšanas (MID) testu.
MID tests brīvai lietošanai pieejams tiešsaistē "meteoriti.lv/mid". Meteorītu muzejs interesentiem ir sagatavojis arī bezmaksas informatīvu materiālu "Meteorīti un nemeteorīti".