Cilvēka šķietami grēcīgā tieksme pēc patēriņa maina mūsu planētu un dzīvību uz tās, taču vai ir iespējams šo uzvedību mainīt, atbildi meklē raidorganizācija BBC.
Daudzi no iespējamiem globālas katastrofas riskiem cilvēcei ir vairākkārt atspoguļoti plašsaziņas līdzekļos nekā citi. Asteroīdu ietriekšanās, supervulkānu izvirdumi un klimata pārmaiņas tiek atainotas arī Holivudas filmās.
Katrs no šiem katastrofālajiem gadījumiem pagātnē ir nodarījis postošas sekas dzīvotnei uz planētas Zeme. Tomēr daudzi cilvēki pat nenojauš, ka mūsu ikdienas dzīves "aizkadros" virmo jauni globāli draudi, kas spēj iznīcināt visu dzīvo. Šos draudus pastiprina cilvēka neapturamā vēlme pēc materiālajām vērtībām.
Paskatieties apkārt - jūs ieskauj materiāli priekšmeti - neatkarīgi no tā, vai tie ir nepieciešami jums vai nē.
Katrs materiāls, ko mēs patērējam, lēnām iztukšo Zemes resursus un degradē mūsu planētas veselību. Ja to neņemam vērā, vai pastāv risks, ka cilvēku - patērētāju - daba var Zemi pārvērst par neapdzīvojamu planētu? Vai mums pietiks gribasspēka, lai to apstādinātu pirms nebūs jau par vēlu?
Izraēlā, Veismana Zinātņu institūta pētnieku grupa nesen publicēja pētījumu, kurā cilvēka radītos objektus salīdzināja ar visu biomasu uz pasaules. Viņi atklāja, ka pirmo reizi cilvēces vēsturē antropogēnā masa nule svērs vairāk nekā visas pasaules biomasa.