Neviens nezina, kas notiek katrā ģimenē aiz slēgtām durvīm. Bieži vien cilvēki izvēlas klusēt par to, ko ir piedzīvojuši vai piedzīvo, bet tie, kuri izraujas no vardarbības apburtā loka, nereti nonāk tur atpakaļ. Ar ko ikdienā saskaras krīzes centri, kāda ir sabiedrības attieksme un vai vardarbību jebkad būs iespējams izskaust, sociālās kampaņas "Pamani vardarbību" ietvaros centās noskaidrot portāls "Apollo.lv".
Vardarbību dienu no dienas skatīt vaigā
"Skalbes" ir organizācija, kurā strādā gan algoti darbinieki, gan brīvprātīgie ar pieredzi un atbilstošām zināšanām, lai sniegtu profesionālu palīdzību, atbalstu un informāciju cilvēkiem, kuri nonākuši krīzes situācijā.
"Mums centrā vardarbības tēma bijusi viena no prioritātēm - problēmām, ar ko klienti pie mums vēršas,"
portālam "Apollo.lv" norāda krīzes centra "Skalbes" vadītāja un psihoterapeite Zane Avotiņa.
Jautāta, kā Covid-19 pandēmija ir mainījusi noslodzi centrā, Avotiņa pauž, ka pandēmijas sākumā klientiem primāras bija kļuvušas sadzīviskas problēmas. "Cilvēki bija satraukti, jo rūpējās, lai būtu drošībā, lai mājās būtu dezinfekcijas līdzekļi, lai mājās būtu viss nepieciešamais. [..] Pēc aptuveni pusotra mēneša [no pandēmijas sākuma] sāka pienākt zvani arī par vardarbību mājās, kas nāca roku rokā ar bailēm darbu pazaudēt, tāpat vecāku raizes, kas skar bērnu atbalstīšanu ikdienā."
"Būšana mājās it kā ir tā mūsu drošā vieta, kur mēs jūtamies droši un ērti, bet, ja mājās ir visi, tad var gadīties dažādi saspīlējumi attiecībās - pārmetumi, neiecietība," par Covid-19 krīzes izgaismoto problēmu stāsta Avotiņa.