"Pašreiz tie ir minējumi un atklāti jautājumi, kā tas viss izveidosies pirmdien. Pašreiz tie argumenti, kas skan no "KPV LV" puses, maigi izsakoties, ir diezgan nevarīgi, jo uzstāt uz to, ka viņiem kādreiz ir bijis sadalījums, rēķinoties ar to, ka viņi bija 16, bet tagad palikuši vien pieci un ka viņi var pretendēt uz tiem pašiem trīs ministru posteņiem, manuprāt, nav visai reāli," sacīja politologs.
Viņš piebilda - gadījumā, ja "KPV LV" no valdības aizies, skaitlisku samazinājumu piedzīvos arī no "KPV LV" aizgājušā Ata Zakatistova domubiedru grupa. Kā aģentūrai LETA precizēja "KPV LV", jau līdz ar Vitenberga atgriešanos parlamentā deputāta "mīksto mandātu" zaudētu Zakatistova grupā esošais Aivars Geidāns, savukārt, ja Saeimā atgrieztos Petraviča, "mīksto mandātu" zaudētu "KPV LV" savulaik atstājušais deputāts Edgars Kronbergs. Rozenvalds citastarp pieļāva, ka Petraviča nebūs Zakatistova sabiedrotā.
LETA jau rakstīja, ka ministru amatu proporcijas maiņai patlaban piekrituši trīs koalīcijas partneri, savukārt JKP un "KPV LV" šo jautājumu vēl pārdomās, pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem piektdien pastāstīja Ministru prezidents.
Kariņš pauda, ka aizvadītais gads visiem bijis izaicinājumu pilns, kas skāra arī koalīciju. Premjers uzsvēra, ka labā ziņa esot tas, ka visi koalīcijas partneri ir vienprātīgi par gatavību turpināt darbu kopā un strādāt, lai ne tikai valsti izvestu no Covid-19 krīzes, bet arī turpinātu strādāt pie virknes sāktu reformu.
Patlaban koalīcija nonākusi situācijā, kurā NA ir skaidri paudusi vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā.
"Par to šodien arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, "Attīstībai/Par!" un "Jaunā vienotība" ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet "KPV LV" un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus," stāstīja Kariņš.
Par minēto JKP un "KPV LV" jātiek skaidrība līdz pirmdien, 17.maijā, gaidāmajai koalīcijas sanāksmei.