1. maijā stājās spēkā pirmie atvieglojumi personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas koronavīrusa izraisīto slimību. Tieslietu ministrijas (TM) informatīvajā ziņojumā valdībai izskaidrots un precizēts, kas uzskatāma par vakcinētu personu, jo dažādām vakcīnām ir atšķirīga iedarbība.
Informatīvajā ziņojumā "Iespējamie vakcinēšanās pret Covid-19 infekciju motivējošie līdzekļi" teikts, ka visu vakcīnu gadījumā tā ir 15. diena pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas. "Vaxzevria" (AstraZeneca) vakcīnas gadījumā tā ir arī 22. līdz 90. diena pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas, taču pēc tam ir jāsaņem otrā vakcīnas deva, lai nostiprinātu vakcinācijas efektu.
To, ka personai veiktā vakcinācija ir bijusi pietiekami efektīva un garantē nepieciešamo aizsardzību, liecina Eiropas Zāļu valsts aģentūras (EZA) atzinums, reģistrējot vakcīnu. Tāpat par vakcīnu kvalitāti un efektivitāti liecina arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) atzinums vakcīnas lietošanai. Tiek pieļautas arī vakcīnas, kuru lietošanu ir atzinis EZA līdzvērtīgs regulators, t.i., to valstu zāļu reģistrācijas regulatori, ar kuriem EZA ir līgums par ražotāju pārbaužu atzīšanu, un līgumi atzīti MK noteikumiem, tādējādi apliecinot šo iestāžu darbības kvalitāti, uzsver TM.
Tādējādi par pilnībā vakcinētu personu var uzskatīt personu, kura ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu ("Vaxzevria" gadījumā arī no 22. dienas līdz 90. dienai pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas) ar vakcīnu, kas ir reģistrēta EZA, vai ir līdzvērtīga zāļu regulatora, vai PVO atzīta.