2019.gadā Krapsis sasniedza izdienas pensijas vecumu un viņam esot izteikti priekšlikumi doties pensijā, taču viņš nolēmis dienestu turpināt.
Krapsis gan vērsa uzmanību, ka spiedienu nav izjutis no VP priekšnieka Armanda Ruka un bijušā VP priekšnieka Inta Ķuža. Krapsis šādu spiedienu izjutis "savā ziņā no politiskās vides" un arī IDB ļoti tendenciozi izturoties pret viņu kā pret personu.
Krapsis gan nekomentēja, vai spiedienu izjutis no iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV), atzīmējot, ka katrs viņa apgalvojums ir jāpierāda. "Varbūt pienāks laiks un es kādreiz kādu vārdu pateikšu," piebilda Krapsis.
Ņemot vērā minēto, Krapsis patlaban jūtoties "morāli un fiziski sagrauts", taču viņš turpināšot cīnīties par savām tiesībām un panākt taisnību. Tāpat viņš pārsūdzēšot piemēroto drošības līdzekli. No IDB un Ģirģena aģentūrai LETA patlaban nav izdevies iegūt komentāru.
Likumā teikts, ka speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam tiek liegta personai, par kuru pārbaudes gaitā konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. Krapsis aģentūrai LETA vērsa uzmanību, ka pērn, neskatoties uz sāktajiem kriminālprocesiem un inkriminētajiem nodarījumiem, drošības dienesti viņam saglabājuši augstākās kategorijas atļauju pieejai valsts noslēpumam.
"Pēkšņā drošības līdzekļa par liegumu pildīt amata pienākumus izvēle rada neizpratni, ņemot vērā, ka drošības dienesti attiecībā uz atļaujas saglabāšanu ir pārbaudījuši manu profesionālo un privāto dzīvi. Speciālā atļauja man bija spēkā vēl līdz pat šodienai, kad VP, izpildot IDB lēmumu par drošības līdzekli, atstādināja no amata pienākumu pildīšanas, " norādīja Krapsis.