Līdz šim skaitumkopšanas nozarē dominēja trīs maksāšanas režīmi. Populārākie bija pašnodarbinātā statuss, mikrouzņēmumu režīms un patentmaksājums. Tie visi ļāva likumīgi samaksāt simt divsimt eiro, paturēt lielāko daļu ienākumu un sociālai apdrošināšanai novirzīt niecīgas summas. Lai piespiestu skaistumkopšanu un arī citas nozares maksāt algas nodokļus, no šī gada ir atcelts patentmaksājums. No 1.jūlija būs stingrākas prasības pašnodarbinātajiem maksāt sociālās iemaksas.
"Nekā personīga" finanšu ministra padomniekam budžeta jautājumos Intam Dalderim jautāja, vai FM ir pārliecība, ka tagad viņi sāks maksāt vairāk, Dalderis bilda:"Nu jā, es domāju, ka tādai pārliecībai mūsu pusē būtu jābūt, ir arī jāstrādā valsts ieņēmumu dienestam, visiem pārējiem, tā lai šo jautājumu atrisinātu. Ēnu ekonomika droši vien pastāv arī šajā nozarē, bet protams pārsvarā visi jau, katrs izmantojam šo cilvēku pakalpojumus,
mēs labi zinām, ka krāpšanās nav tādos apmēros, lai mēs par to sistu ļoti lielu trauksmi."
No 1. marta valdība ir atļāvusi strādāt frizieru un manikīru saloniem. Kosmetologiem strādāt joprojām aizliegts. 500 eiro pabalsts neaizvieto viņu patiesos ienākumus, tāpēc nozare izmisīgi vēlas atsākt darbu. Asociācijas vadītāja ir pārliecināta, ka nodokļu maksāšana pēc krīzes neuzlabosies.
"Ja kāds domā, ka krīze bija mācība tai nozares daļai, kas nemaksāja, tad drīzāk otrādi. Tas parādīja, ka šajā valstī šobrīd tas vienkāršais cilvēks, kas viens pats ir uzņēmējs, kas ir privātajā biznesā, viņš ir tik ļoti beztiesisks. Tiem, kas godīgi maksāja nodokļus, viņus iedzina strupceļā šis ilgais ceļš, šis haoss ar dīkstāves pabalstiem, jo kur ir februāris, un kur ir novembris, kad nozari slēdza. Un arī šie 500 eiro nesedz reālās izmaksas, uzsver Ulberte.