skaidrojot, ka pilnvērtīgā raidījumā auditorijai ir jāredz diskusijas dalībnieku ķermeņa valoda un vaibsti, grimases un mīmika.
Domburs akcentē, ka valdības noteiktais regulējums paredz pretrunas un nevienlīdzību. Viņa ieskatā, nav pamatojuma, kāpēc masku lietošanas izņēmums attiecināts uz kultūras vai reliģisku norišu translāciju, bet nav attiecināts uz biznesa, tieslietu vai sporta nozarēm.
Tāpat žurnālists uzskata, ka nav saprotams, kāpēc uz audiovizuālu darbu ir visaptverošs izņēmums, taču raidījumi medijos ierobežoti papildus. "Kaut gan medijos veidoti vai pārraidīti raidījumi arī ir audiovizuāli darbi," viņš piebilst.
Domburs uzsver, ka ierobežojums attiecībā uz raidījumu dalībniekiem trūkst pamata interpretēt kā citu cilvēku tiesību uz veselību vai sabiedriskās drošības uz veselību aizsardzību. Žurnālists atgādina, ka raidījumi nav preču veikals vai sabiedriskais transports, kur "vienuviet pēc nejaušības principa nonāk dažādi cilvēki un tur pastāvīgi pārvietojas". Intervijās vai diskusijās dalībnieku loks ir iepriekš noteikts, kā arī dalībnieki atrodas fiksētās vietās, pienācīga izmēra telpās ar atbilstošu ventilāciju.
Tajā pašā laikā Domburs atklāj, ka daudzi Latvijas politiķi un valsts pārvaldes pārstāvji papildus ierobežojumiem par sejas masku lietošanu raidījumos ir sākuši arī "pastāvīgi un masveidīgi izmantot epidemioloģiskos faktorus kā ieganstu praksei nepiedalīties raidījumos klātienē".
Savukārt starptautiskā pieredze esot pretēja. Kā norāda Domburs, piemēram, Vācijas kanclere Angela Merkele piedalījusies stundu ilgā televīzijas intervijā klātienē bez maskas. Tāpat arī marta otrajā nedēļā, kad Igaunijā bija ļoti augsta saslimstība, veselības ministrs piedalījās televīzijas intervijā klātienē bez maskas ilgāk par 15 minūtēm.