Šodienas redaktors:
Marina Latiševa

RSU noraida pārmetumus par vakcinēšanās iespēju nenodrošināšanu Liepājas filiāles studentiem

Vakcīnas pret Covid-19 injicēšana slimnīcas mediķiem. Ilustratīvs attēls.
Vakcīnas pret Covid-19 injicēšana slimnīcas mediķiem. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) noraida pārmetumus par vakcinēšanās iespēju nenodrošināšanu RSU Liepājas filiāles studentiem, aģentūrai LETA pauda RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.

Ģimenes ārste Linda Šīrone, kura līdz šī gada janvārim RSU Liepājas filiālē vadījusi ārstu palīgu programmu un bijusi arī docētāja, aģentūrai LETA stāstīja, ka kopš 12.februāra bijušie kolēģi dalījušies ar informāciju par to, ka ir jau vakcinējušies pret Covid-19.

"Mani pārsteidza, ka vakcinēto vidū ir nevis ārstniecības personas, bet gan administrācijas darbinieki, kuri tiešā veidā nav saistīti ar veselības aprūpi,"

sacīja Šīrone, piebilstot, ka filiāles studentiem vispār nebija informācijas par vakcinācijas iespējām.

Ģimenes ārstes ieskatā, ir absurdi studentiem organizēt praksi ārstniecības iestādē pirms viņi ir vakcinēti. Viņas rīcībā patlaban ir informācija, ka kopš maija sākumā RSU ir sākusi studentu vakcināciju.

Šīronu studentu nevakcinēšana satrauc tādēļ, ka divas studentes, kuras bijušas praksē viņas ģimenes ārstes praksē, ir saslimušas ar Covid-19. Viņa esot aizliegusi studentiem nākt praksē līdz brīdim, kad viņi būs izgājuši pilnu vakcinācijas kursu. "Es nevaru atļauties divas nedēļas aizvērt praksi un atstāt 2000 pacientu bez aprūpes," stāstīja daktere.

Viņa pārmeta arī to, ka nevakcinēti studenti strādā Liepājas liela mēroga vakcinācijas centrā kā brīvprātīgie, nesaņemot atalgojumu.

Bahs norādīja, ka RSU Liepājas filiāles studentiem - aptuveni 300 māsām, ārsta palīgiem, masieriem, veselības sporta speciālistiem un psihologiem - iespēja vakcinēties līdz šim esot piedāvāta vairākkārt. Liepājas filiāles studentiem iespēja tikt pie vakcīnas pret Covid-19 Rīgā un Liepājā bijusi jau 12 dažādos datumos gan janvārī un februārī, gan daudz intensīvāk - aprīlī un maijā. Studenti aicināti vakcinēties 11.janvārī, 1.februārī, 3., 6., 7., 9., 10., 16., 22. un 24.aprīlī, kā arī 1. un 4.maijā.

"Starp RSU mācībspēkiem ir Latvijas vadošie infektologi, epidemiologi un sabiedrības veselības speciālisti, kuru ekspertīzi esam aktīvi likuši lietā, runājot par vakcinācijas būtisko lomu pandēmijas apkarošanā.

Citu instrumentu bez informatīvās kampaņas mūsu rīcībā nav, jo vakcinācija Rietumu pasaulē ir brīvprātīgs process," sacīja RSU veselības studiju prorektors.

Viņš skaidroja, ka liela mēroga vakcinācijas centrā Liepājas olimpiskajā centrā brīvprātīgo statusā RSU Liepājas filiāles studenti pieteicās, atsaucoties Liepājas pilsētas domes aicinājumam. Samaksa brīvprātīgo darbā nav paredzēta, un studenti, kas atsaucās domes aicinājumam, norāda, ka ir gandarīti par iespēju šajos ierobežotajos apstākļos darboties praktiski. Pirmie RSU Liepājas filiāles studenti brīvprātīgo darbu Liepājas olimpiskajā centrā sāka 3.aprīlī.

"Jāuzsver, ka ikviens masveida vakcinācijas centra brīvprātīgais, kurš nav vakcinēts, darbdienas sākumā veic Covid-19 eksprestestu un uzsāk darbu tikai tad, ja tests ir negatīvs," sacīja Bahs.

Viņš norādīja, ka RSU darbinieki vakcinējas pret Covid-19 atbilstoši valstī noteiktajam prioritāro grupu sarakstam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu