Vairumā valstu seksa terapiju, kuras ietvaros tiek noalgots cilvēks, lai pildītu seksa partnera lomu, raisa diskusijas, kur nu vēl tiek pielietota. Turpretī Izraēlā šāda valsts apmaksāta terapija pieejama katram ievainotajam karavīram, vēsta britu raidsabiedrība BBC.
Seksa terapeites Ronitas Aloni konsultāciju telpa Telavivā izskatās gluži kā varētu iedomāties. Tajā atrodas ērts dīvāns viņas pacientiem, kā arī dažādas vīriešu un sieviešu dzimumorgānu ilustrācijas, ko izmantot, sniedzot paskaidrojumus klientiem.
Turpretī blakus istaba gan mulsina daudzus - tajā atrodas izvelkamais dīvāns un sveces noskaņas radīšanai.
Tā ir telpa, kurā noalgoti surogāti palīdz Aloni pacientiem nodoties intimitātei un ar laiku iemācīties atkal nodarboties ar seksu.
"Tas neizskatās pēc viesnīcas numuriņa. Drīzāk mājas, dzīvokļa," stāsta Aloni, minot, ka telpā ir arī mūzikas atskaņotājs un dušas telpa ar erotiska rakstura ilustrācijām pie sienām.
"Seksa terapija ir pielīdzināma pāru terapijai - tā nav izpildāma bez partnera. Surogāts - viņš vai viņa - ir tur, lai ieņemtu partnera lomu," skaidro terapeite.
Cilvēki nāk pēc palīdzības, nevis baudas
Kritiķi daudzviet pasaulē šo pielīdzina prostitūcijai, tomēr Izraēlā ir pieņemts, ka valsts apmaksā šo terapiju karavīriem, kuri guvuši traumas, kas ietekmē viņu iespēju nodoties intimitātei.
"Cilvēkiem ir svarīgi apzināties, ka viņi spēj sniegt baudu citiem, kā arī saņemt to pretī.