Arheologu komanda ir atradusi lielāko un senāko pilsētu, kāda jebkad Ēģiptē ir atklāta. Pētnieki lēš, ka pilsēta varētu būt 3000 gadus sena, vēstī Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.
Pilsēta, kuras nosaukums ir "Atēnas augšāmcelšanās", tika atklāta zem smiltīm Luksoras rietumu krastā, teikts komandas vadošā arheologa Zahi Havass paziņojumā.
Tā datēta ar faraona Amenhotepa III valdīšanas laiku, kurš valdīja Ēģiptē no 1391. līdz 1353. gadam pirms mūsu ēras, teikts paziņojumā.
"Pilsēta bija lielākā administratīvā un rūpnieciskā apmetne Ēģiptes impērijas laikā," norādīja Havass.
Arheologi ir atraduši "pilsētas ieliņas, ko papildina māju atliekas" ar neskartām sienām līdz trīs metru augstumam un "telpām, kas piepildītas ar ikdienas dzīves rīkiem, kas šķietami atstāti tur, it kā iedzīvotāji pilsētu būtu pametuši vakar". Piemēram, gredzeni, krāsaini keramikas trauki, veidnes amuletu veidošanai, tvertnes gaļas pārvadāšanai un vērpšanas, aušanas un stikla darināšanas instrumenti.
Arheologu komanda atrada arī lielu maizes ceptuvi, "komplektā ar krāsnīm un keramikas traukiem maizes glabāšanai". Trauku izmēri liecinot, ka tos izmantoja, lai pabarotu "ļoti lielu skaitu darbinieku un iedzīvotāju".
Citi atklājumi "zudušajā pilsētā" ir cilvēka skelets, kas apglabāts ar gar sāniem nolaistām rokām un ar virvi sasietiem ceļgaliem.