"Laika zaudēšana ir vislielākā dezorientācija, kāda ir. Līdz šai dienai mēs nezinām, kā mūsu kognitīvā sistēma saprot un pārvalda šo nenoteikto nepārtrauktību, šo vidi, kurā notiek notikumu un parādību pēctecība," sacīja eksperimenta autors Klots.
Lombrives alas apstākļi ir rūpīgi kalibrēti. Pētnieki ir nodrošinājuši, ka temperatūra, kurā brīvprātīgie pavada lielāko daļu laika, saglabājas 12 grādi pēc Celsija un mitrums ir aptuveni 95 procenti. Katram brīvprātīgajam jāpielāgojas šiem apstākļiem un jāģērbjas, kā pašam ērtāk.
"Ir ierīkotas trīs atsevišķas dzīvojamās telpas - viena gulēšanai, otra dzīvošanai un vēl viena, lai veiktu pētījumus par vietas topogrāfiju, īpaši floru un faunu," sacīja Klots.
Komanda cer uzzināt, kā atšķiras cilvēku kognitīvās funkcijas, ja smadzenes nevar uztvert laiku bez citādi dabīgiem instrumentiem, lai to novērtētu, piemēram, pulksteni.
Tiks pētīti miega ritmi un vispārējā darbība, un Klots sacīja, ka arī ar nepacietību gaida, kā emocionāli tiks ietekmēti brīvprātīgie. Klots cer uzzināt, kā grupa, kas nokļuvusi tumsā un izolācijā, organizēsies pati - gan sociāli, gan pašā fiziskajā telpā.
Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!