Šlesers neatzina vainu krāpšanā, un uzsvēra, ka pats nebija iepirkumu komisijas sastāvā un nebija vairs ministrs, kad tika parakstīts līgums par digitālās televīzijas ieviešanu.
Lai labāk izprastu 2008.gadā organizētā iepirkuma kontekstu, jāpakāpjas vēl senāk pagātnē. Tūkstošgades sākumā notika pirmais mēģinājums ieviest Rīgā un tās apkārtnē digitālo televīziju. Šo projektu aprāva valdības maiņa un KNAB iejaukšanās, aizturot Šķēles finansistu.
Muitas noliktavā atradās jau nopirktas iekārtas. Kad "Tet" 2009.gadā ieguva tiesības ieviest digitālo televīziju, tas lielā mērā notika pateicoties šīm pašām iekārtām, kuras uzņēmums arī lika lietā.
Šķēle bija aizdevis pirmajā digitālās televīzijas lietā apsūdzētajam Andrejam Ēķim 10 miljonus ASV dolāru, lai Ēķis varētu atmaksāt no valsts saņemto naudu, ko lika atdot Stokholmas šķīrējtiesa. Cik zināms, Ēķis parādu neatdeva, bet Šķēlem parādā palika uzņēmums "Hannu Digital", kam piederēja iegādātie raidītāji.
"Gan normatīvie akti, gan konkurss, gan tālākie līgumi, visas šīs darbības ir savstarpēji saistītas ar vienu mērķi - iesaistīt "Hannu Digital", kas faktiski projektam nebija vajadzīgs," kriminālprocesa būtību skaidro prokurors Zelčs.
Šlesers, kuru apsūdz krāpšanā, noliedz, ka viņam ar Šķēli būtu bijusi vienošanās par digitālās televīzijas iekārtu realizēšanu. Arī naudu viņš neesot saņēmis.
"Es daudzus cilvēkus dzīvē neesmu redzējis. Tie uzvārdi, kas man tiek saukti, es viņus dzīvē neesmu nekad saticis. Tagad man saka, ka es esmu bijis kaut kādā grupā. Piedodiet, tā tas nav bijis. Tie ir meli, tas ir safabricējums," sacīja Šlesers.