Sākotnēji dators darbojas nevainojami, bet tad pēkšņi sāk kļūt arvien lēnāks un lēnāks, visbeidzot ik pa laikam "uzkarās". Izrādās, ka klēpjdatoru ilgdzīvošanas noslēpums ir to izslēgšana vismaz reizi dienā. Nereti klēpjdatorus cilvēki nemaz neizslēdz, bet gan vienkārši aizver, tādējādi ieslēdzot datoram miega režīmu.
Savukārt, ja tas tiks izslēgts pareizi, slēdzoties ārā vai iekšā, datorā automātiski tiks lejupielādēti uzlabojumi vai atjauninājumi. Ja datora operētājsistēma tiks regulāri atjaunināta, tā darbosies ātrāk un bez aizķeršanās.
Vēl viens būtisks "klupšanas akmens" ir antivīrusu programmu neizmantošana. Iespējams, ka datoru lēnāku padara datorvīrusi, kuri netiek konstatēti līdz brīdim, kad dators kļūst pavisam lēns un tiek nodots labošanai servisā.
Pastāv neskaitāmi faktori, kas liek viedtālrunim ātrāk izlādēties. Dažos gadījumos baterijas izturību krietni saīsina neskaitāmās lejupielādētās programmas, viedtālruņa lietošanas ilgums vai ekrāna spilgtuma uzstādījumi, taču visbiežāk pie vainas ir pašu ieradums atstāt tālruni lādēties uz visu nakti.
Brīdī, kad baterija ir pilnībā uzlādēta, bet ierīce turpina uzlādes procesu, viedtālrunis vai arī planšete pārkarst, sabojājot bateriju. Arī karstās vasaras dienās viedtālruņus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt uz galdiem, palodzēm vai citām vietām, kuras apspīd saules stari.