Savu nostāju VM skaidro ar to, ka ieviešanas procesā katrai dalībvalstij būs jārod atbilstoši risinājumi nacionālā mēroga informācijas tehnoloģiju sistēmās, lai varētu nodrošināt atbilstošu datu apmaiņu.
Līdzīgi jau iepriekš paustajam, ka Latvija atbalsta kopīga ES risinājuma rašanu attiecībā uz vakcinācijas sertifikāta digitalizēšanu, VM atbalsta EK priekšlikumu ieviest digitālo zaļo sertifikātu.
Pagājušajā nedēļā EK nāca klajā ar regulu priekšlikumu, kas paredz izveidot digitālo zaļo sertifikātu, kas plānots kā apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, ir saņēmusi negatīvu testa rezultātu vai pārslimojusi Covid-19. Mērķis šim sertifikātam ir atvieglot iedzīvotāju brīvu un drošu pārvietošanos ES Covid-19 pandēmijas laikā.
Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija (IeM) piedalās starpinstitūciju konsultācijās par iespējamo digitālā zaļā sertifikāta drošai ceļošanai ES Covid-19 pandēmijas apstākļos, taču ministrijai patlaban ir neatbildēts jautājums par finansiālo atbalstu šī sertifikāta kontrolei, noskaidroja aģentūra LETA.
Izskatīšanai valdībā iesniegtie Operatīvās vadības grupas izstrādātie četri soļi pakāpeniskai ierobežojumu mīkstināšana nevienā no soļiem neparedz konkrētu laiku "zaļo sertifikātu" ieviešanai Latvijā, tomēr vadības grupa atzīst, ka par šī principa ieviešanu varētu lemt pie zemas saslimstības ar Covid-19.