Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Saeimas deputātes Mārtužas deklarācijā uzrādītas padsmit māsas un brāļi (11)

Raksta foto
Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas deputāte Eva Mārtuža (JKP) deklarējusi 12 māsas un brāļus, liecina viņas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Deputāte Mārtuža 2020. gada deklarācijā uzrādītas četras māsas un astoņi brāļi, ziņo žurnāls "Privātā dzīve". Žurnāls arī novēroja, ka iepriekšējās deklarācijās Mārtuža nebija uzrādījusi savus padsmit radiniekus. 

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka janvāra sākumā plašu atbalsi sabiedrībā guva e-pastu skandāls un iespējama Saeimas deputātes Evas Mārtužas (JKP) e-pasta "uzlaušana". Medijiem un sociālo tīklu gaišākajiem prātiem šķetinot skandālu, atklājušies vairāki fakti, kas norāda uz politiķes iespējamo melošanu par to, vai tiešām viņas e-pasts ticis uzlauzts.

9. janvārī, LGBT apvienība "Mozaīka" mikroblogošanas vietnē "Twitter" dalījās ar ekrānuzņēmumiem, kur kāds jaunietis sūtījis e-pastu Saeimas deputātiem par dzīvesbiedru likumu atbalstīšanu. Vēlāk viņš saņēmis atbildes e-pastu no kādas Ievas Bonderes, kurai nekas nav ticis sūtīts.

Meklējot informāciju, kas ir Ieva Bondere, atklājies, ka tas ir politiķes Evas Mārtužas rakstnieces pseidonīms.

Nākamajā dienā politiķe savā personīgajā "Twitter" kontā tvītoja, ka "ņemot vērā izskanējušo apgalvojumu par it kā manis rakstītu evēstuli saistībā ar iespējamiem Satversmes grozījumiem, informēju, ka šādu evēstuli neesmu rakstījusi". Piebilstot, ka viņa ir noskaidrojusi, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts un esot jau veikti "preventīvi pasākumi, lai šādi incidenti neatkārtotos". 

11. janvārī, sarunās ar Latvijas medijiem Mārtuža šķietami sapinusies iepriekš apgalvotajā, jo teikusi, ka "viņa patiesībā nezinot, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts", tāpat - "visticamāk, vēstuli sūtījis viņas brālis". Acīgākie sociālo tīklu lietotāji, meklējot informāciju par politiķes brāli, neko neatrada.

Vēlāk portāls "Apollo" noskaidroja, ka neskatoties uz Mārtužas pausto informāciju par iespējamiem vīrusiem vai citiem drošības riskiem, kuru dēļ it kā viņas vārdā nosūtīti homofobiski e-pasti, nav konstatētas pazīmes, kas liecinātu par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai, deputātes darba e-pastam vai datorvīrusa klātbūtni, ziņoja Saeimas Preses dienests.

JKP portālam "Apollo" norādīja, ka ētikas komisija ir izskatījusi konkrēto lietu, iepazinusies arī ar Saeimas IT departamenta konstatējumiem un izteikusi aizrādījumu Mārtužai par risku neizvērtēšanu, atklājot darba kontekstā sniegto informāciju citām personām, nepietiekami uzmanīgu attieksmi pret personīgajām IT ierīcēm.

"Tā rezultātā teorētiski tika radīti apstākļi citu personu piekļuvei tām," sacīja JKP.

Līdz ar to lemts

"izteikt aizrādījumu par haotisku, neprofesionālu un šaubas raisošu komunikāciju sociālajos tīklos, kā rezultātā nodarīts reputācijas kaitējums partijai".

Tāpat Mārtužai uzdots arī sazināties ar VID un nepieciešamības gadījumā veikt labojumus amatpersonas deklarācijā.

Pati deputāte jautājumu atteicās komentēt. 

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu