Vanaga sašutusi sacīja: "Noguruši ir gan skolēni, gan vecāki, gan pedagogi. Skolotāji strādā pa 12-15 stundām. Palīdzība vajadzīga ļoti akūti, jau aizvakar! Esam vērsušies pie nozaru ministrijām, norādot, ka pedagogus nepieciešams iekļaut to pulkā, kuriem pienākas psiholoģiskais atbalsts. Viņi tur nebija iekļauti."
Valsts izglītības un kvalitātes dienestā (IKVD) norādīja, ka, spriežot pēc sūdzībām, ko saņem izglītības kvalitātes uzraugi, novērojams, ka skolēni, esot otrpus ekrānam, savā komforta zonā, jūtas neaizskaramāki, tāpēc dažkārt atļaujas vairāk.
IKVD pārstāvis Juris Zīvarts norādīja, ka par attālināto mācību procesu vairāk sūdzas bērnu vecāki. IKVD saņem sūdzības, piemēram, par neapmierinātību, kas saistīta ar ierīču, kameru lietošanas nepieciešamību.
Valsts izglītības satura centrā (VISC) informēja, ka, lai attālinātās mācības ritētu raitāk un iespējami kvalitatīvi, skolas pašas, katra ņemot vērā savu specifiku, izstrādā kārtību, kas jāievēro, mācot un mācoties attālināti. Tiek pilnveidoti arī skolu iekšējās kārtības noteikumi.
VISC pārstāve Liene Bērziņa informēja, ka būtisku atbalstu pedagogiem piedāvā IKVD īstenotais projekts "PuMPuRS". Bērziņa norādīja, ka vairāki skolu direktori atzinuši, ka ir nobažījušies, jo paredz izdegšanas krīzi profesijā.
Daloties ar savām šī brīža sajūtām, pedagogi min tādas emocijas kā izsīkumu, apātiju, vientulību, nogurumu, bezspēcības sajūtu no neziņas un bažas par skolēniem un situācijas attīstību.
Video: raidījuma "Bez Tabu" sižets