Teju vai katru dienu sociālajos tīklos sabiedrība tiek informēta, ka bez vēsts pazudis kāds cilvēks. Kā notiek pazudušo meklēšana un par sabiedrības līdzdalības nepieciešamību šādos gadījumos, portālam "Apollo.lv" pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.
Sabiedrībā pastāv dažādi pieņēmumi par pazudušo meklēšanu, kas, iespējams, radušies filmu vai konkrētu notikumu iespaidā. Viens no galvenajiem pieņēmumiem - cilvēkam jābūt prombūtnē noteiktu stundu skaitu, lai viņš vispār tiktu uzskatīts par pazudušu, un viņa meklēšanā iesaistītos policija un citi spēki.
Romāns Jašins, kurš slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļā šogad strādā jau 20. gadu, pauž, ka uzskats, ka jāpaiet 48 stundām vai citam noteiktam laikam, lai ziņotu par kāda pazušanu, ir mīts, par kura rašanos viņam skaidrības nav.
"Tas ir mīts, tas jau sen tā nestrādā. Es nezinu, kur tas tā ir parādījies, bet tagad policija meklēšanas darbus uzsāk nekavējoties, negaidot ne stundu, ne divas, jo tas gaidīšanas laiks ir ļoti svarīgs, īpaši pirmās minūtes un stundas.
Ja runājam par bērniem un riska grupām, pensionāriem, tas laiks spēlē pret mums, tāpēc mums ir jārīkojas nekavējoties.
Pats galvenais - jo ātrāk mums paziņo, jo ātrāk varam meklēt, jo lielākas iespējas cilvēku atrast sveiku un veselu," norāda Jašins.