Bauskas novada pašvaldībā apstiprina, ka lēmums ir pieņemts, taču kāds – neizpauda.
To nezinot nedz policijā, nedz Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, un šādu informāciju neizsniedz arī sodu reģistrs. To zinot tikai cietušie un tie, kam sods ir piemērots.
Biedrības "Kalna svētību kopiena" dibinātājs Andrejs Mediņš, lūgts komentēt policijas pārbaudu, neko nevēlējās atbildēt, jo "nekas jau nav beidzies, viss jau notiek, kā jānotiek. Mums ir cilvēks, kas pie tā strādā, un ir valsts iestādes, lai ved taisnīgu lietu".
Vecumnieku novada domē lēmums vēl neesot pieņemts.
Bet ar to Bruknas lietas izmeklēšanai vēl netiks pielikts punkts. Tika secināts, ka bērnus vasarās uz muižu nogādājuši ne vien pašu vecāki, bet pakalpojumu izmantojis arī SOS bērnu ciemats Valmierā, lai gan nekādi sociālie pakalpojumi Bruknā nav bijuši oficiāli legalizēti un ar šādām metodēm to nemaz neļautu.
Konkrēto gadījumu policija uzdevusi vērtēt Labklājības ministrijai.
"Šī uzrādītā informācija Uzņēmumu reģistrā, ka viņi nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, patiesībā ir maldinoša. Skatīsimies, kāda būs viņu atbilde, un tad mēs rīkosimies, vai nu vērsīsimies policijā, saprotot, kas ir tie fakti, uz kuriem mēs varam balstīties," sacīja Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska.
Ministrija drīkst konkrētu pakalpojumu sniedzēju sodīt vai no reģistra izslēgt, taču šajā gadījumā pakalpojums nav sniegts oficiāli, un SOS ciemats Valmierā par to netika pārliecinājies.