Saskarsme cilvēkiem vitāli nepieciešama līdzīgi kā ūdens un gaiss. Pēc īstas draudzības un mīlestības lielākā daļa tiecas teju visu savu dzīvi - kāds to atrod ātrāk, kāds vēlāk, kāds varbūt vairākkārt. Laikam ejot, no tūkstošiem kilometru un pāris vēstuļu gadā mīlnieku starpā esam tikuši līdz laikam, kad komunicēt ir vienkāršāk kā jebkad, tomēr Covid-19 sava veida korekcijas ieviesis gan. Par 21. gadsimta mīlestību iepazīšanās vietnēs un to, kā to mainījusi pandēmija, centās noskaidrot portāls "Apollo.lv".
Iepazīšanās internetā jau labu laiku ir kļuvusi par pilnīgi ierastu praksi un neviens vien stāsts ir ar laimīgām beigām. Kaut gan noraidošā attieksme pret dažādām šāda tipa vietnēm un aplikācijām šķietami sarukusi, daļā sabiedrības tāda jūtama joprojām.
Reālajā pasaulē visbiežāk attiecības izveidojas pakāpeniski. Cilvēki iepazīstas, varbūt izveidojas draudzība, no kuras izplaukst romantiskas jūtas, taču šādas vietnes iepazīšanās procesu apgriezušas kājām gaisā.
Iepazīšanās vietņu mērķis ir atrast savu otro pusīti, taču dzirksteles nerašanās gadījumā varētu veidot vienkārši draudzību. Tiesa, jauniešu vidū šāda prakse novērojama retāk.
Laura (vārds mainīts) atzīst, ka labprāt "Tinder" neatrastos vairs nekad, tomēr mūsdienu pasaulē tā esot viena no retajām iespējām.
"Es domāju, ka jaunākai paaudzei tas viss ir citādāk - vieglāk, jautrāk un loģiskāk. Pieaugušajiem, manuprāt, tur atrasties ir nedaudz citādāk.
"Es taču esmu tik kruts, tik labi izskatos, viss man ir, kā es tur iešu teikt, ka nevaru atrast sev partneri," varētu domāt lielākā daļa, bet no otras puses - kā gan vēl?