Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs savukārt solījis, ka pēc vakcinētāja atrašanas pašvaldība esot gatava apzvanīt visus 193 rindā esošos seniorus, lai izstāstītu, ka viņi ir pārcelti rindā uz Madonu.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) 23.februārī ir izdevis rīkojumu, kurā norādīts, ka ģimenes ārsti, kuru prakse neveic vakcināciju pret Covid-19 (no vairāk nekā 1200 ārstu praksēm to dara mazāk nekā puse ārstu), varot rekomendēt saviem pacientiem reģistrēties portālā "manavakcina.lv" vai nosūtīt savus pacientus uz ārstniecības iestādi, kurai ir līgums ar konkrētā ģimenes ārsta praksi.
Vakcinācijas projekta birojs esot konstatējis arī tādus gadījumus, kad ģimenes ārsti īsi pirms sabiedrības apziņošanas par konkrētas cilvēku grupas vakcināciju pārtraucot līgumu ar NVD par vakcinācijas pakalpojuma sniegšanu. Tad varot būt situācija, ka cilvēks, kurš pieteicies "manavakcina.lv" vai zvanījis pa tālruni 8989, nonāk pie sava ārsta, kurš saka, ka nepotēs. Ja ģimenes ārsts nevakcinē vispār, cilvēkam pēc šī fakta pārbaudes tiekot norādīta cita vakcinācijas iestāde, kas ir tuvāk dzīvesvietai.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) uzskata, ka Veselības ministrijai ar NVD palīdzību ir jārada iespēja, lai katrā reģionālajā slimnīcā tiktu obligāti atvērts vakcinācijas kabinets, kuram tiktu piešķirts arī finansējums.
"Arī katram ģimenes ārstam, kuram ir līgums ar NVD par valsts apmaksātu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu, ir obligāti jāvakcinē savi pacienti kaut vai stundu dienā. Vakcinācijai obligāti ir jābūt vienam no ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijiem. Ja kāds no ārstiem atsakās vakcinēt savus pacientus, tad būtu jāapsver jautājums, vai šādam ārstam ir jāmaksā pilna kapitācijas nauda no valsts budžeta, jo šī ir ārkārtēja situācija, kurā ģimenes ārsti nedrīkst stāvēt nomaļus," piebildis Skride.