Tomēr otrdien Ņujorkas štata varasiestādes paziņoja, ka divi lieli uzņēmumi, kas īstenoja “Tether” tirdzniecību, tur vairs nevarēs darboties. Šiem uzņēmumiem darbība liegta pēc tam, kad izmeklēšana secināja, ka kompānijas melojušas, lai segtu finansiālos zaudējumus un naudas rezervju trūkumu, slēpjot patieso risku investoriem, kuri vēlas iegādāties “Bitcoin”.
Ko ekspertiem vēl atgādina “Bitcoin”? Ponci shēmu*.
“Bitcoin” sistēma ir radīta tādā veidā, kas dāsni atmaksājas agrīnajiem investoriem ar kapitālu, ko rada investori, kas sistēmai pievienojušies vēlāk. Turklāt esošie investori var piekopt pat agresīvu taktiku, lai piesaistītu jaunus investorus.
"Tā ir interneta esence. Ir cilvēki, kas visu laiku aicina iegādāties bitkoinus. Patiesību sakot, tā ir gluži kā uzlabota Ponci shēma, jo šeit nav centrālā naudas operatora, kas varētu kaut ko ietekmēt. "Bitcoin", - tā ir decentralizēta sistēma," saka Kvinns.
Raugoties nākotnē, gan Kvinns, gan Grēvs ir pārliecināti, ka nākotnē diez vai lielākā daļa cilvēku tirgosies ar bitkoiniem.
"Personīgi es uzskatu, ka "Bitcoin" burbulis plīsīs trīs gadu laikā," saka Grēve. Kvinns norāda, ka "Bitcoin" transakciju limits ir ļoti nopietna barjera, kas traucē šai kriptovalūtai attīstīties. “Bitcoin” spēj apstrādāt daudz mazāku skaitu transakciju nekā, piemēram, VISA sistēma.
“Tā kā "Bitcoin" tehniski nav neviena, kas to pārvaldītu, nekādas izmaiņas šeit arī nevar būt. Tā ir sistēma, kas jau pašā saknē nav paredzēta, lai mainītos. Tomēr jāatzīst, ka pašreiz esošā situācija ir raksturojama kā burbulis. Jā, interese ir milzīga, taču tā ar laiku mazināsies un burbulis plīsīs,” uzskata Kvinns.
* Ponci shēma paredz ka tās operators izmaksā peļņu vecākiem investoriem no jaunāku investoru iemaksātiem līdzekļiem, nevis no peļņas uzņēmējdarbībā vai darbībām finanšu tirgos.