Uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas pirmā deva ir 85% efektīva pret inficēšanos ar jauno koronavīrusu divas līdz četras nedēļas pēc iepotēšanas, liecina medicīnas žurnālā "Lancet" publicēts pētījums.
Pētījums: "Pfizer" vakcīnas pirmā deva ir 85% efektīva divas līdz četras nedēļas pēc iepotēšanas
Pētījumā piedalījās veselības aprūpes darbinieki lielākajā slimnīcā Izraēlā, kas 19.decembrī sāka iedzīvotāju masveida vakcinēšanu kampaņu, kas tiek uzskatīta par ātrāko pasaulē.
Izraēlas pētījumos atklājies, ka "Pfizer" vakcīnas efektivitāte ir 95% nedēļu pēc otrās devas saņemšanas.
"Lancet" publicētajā pētījumā piedalījās vairāk nekā 9000 medicīnas darbinieku Šebas slimnīcā netālu no Telavivas.
Aptuveni 7000 no šiem darbiniekiem saņēma pirmo vakcīnas devu, bet pārējie netika vakcinēti.
170 darbiniekiem tika diagnosticēts Covid-19 pēc testēšanas, kas tika veikta darbiniekiem ar simptomiem un tiem, kas nonākuši kontaktā ar koronavīrusa nēsātājiem.
52% no šiem cilvēkiem nebija vakcinēti.
Pētījumā secināts, ka vakcīna ir 47% efektīva nedēļu līdz divas pēc saņemšanas un 85% efektīva pēc 15 līdz 28 dienām.
Viens no pētījuma autoriem žurnālistiem norādīja, ka šis pētījums liecina par augstu vakcīnas efektivitāti.
Taču neskatoties uz efektivitāti, zinātnieki joprojām pēta, vai persona, kas saņēmusi abas vakcīnas devas, var nodot vīrusu tālāk citam cilvēkam.
"Tas ir liels, liels jautājums. Mēs pie tā strādājam. Tas nav šajā pētījumā, un es ceru, ka mums drīz būs labas ziņas," sacīja viens no pētījuma autoriem.
Izraēlā uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās vakcīnas pirmo devu saņēmuši jau 4,23 miljoni cilvēku jeb 47% iedzīvotāju. 2,85 miljoni cilvēku jau saņēmuši abas vakcīnas devas, liecina Veselības ministrijas publiskotie dati.