Petraviča šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja, ka kopumā vakcinēties piekrituši vairāk nekā 8000 sociālo centru klienti un 2700 darbinieki, lai gan kopš vakcinācijas sākšanas 10.februārī kopumā jau vakcinēti aptuveni 500 klientu un centru darbinieki.
"Vakcinācija šonedēļ tiek turpināta, ceru, ka tā notiks straujāk un, iespējams, ka nākamo divi nedēļu laikā mums izdosies savakcinēt visus sociālo centru klientus un darbiniekus," sacīja ministre.
Tomēr uz jautājumu raksturot pašreizējo situāciju sociālajos aprūpes centros un vai tajos arvien nav augsta saslimstība, ministre atbildēja, ka situācija ir mainīga, bet ar tendenci uzlaboties. Piemēram, jau šī gada ceturtajā nedēļā bija straujš saslimstības ar Covid-19 samazinājums sociālās aprūpes centros, bet, lai tendence būtu noturīga, nepieciešama vakcinācija.
Jau ziņots, ka Latvija piektdien saņēma jaunas ražotāju "Moderna" un "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 kravas, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 "Moderna" vakcīnas devas un 9600 "AstraZeneca" vakcīnas devas.
Visas saņemtās vakcīnas tiks izmantotas, lai turpinātu ilgstošas sociālās aprūpes centru (SAC) darbinieku un klientu vakcināciju, kā arī to mediķu vakcinācijai, kas izlēmuši vakcinēties.