Covid-19 pandēmija jau nepilnu gadu ir ietekmējusi cilvēku dzīves, bet "gaisma tuneļa galā" daudziem paliek arvien grūtāk saredzama. Ierobežojumu dēļ cilvēki vairāk laika pavada četrās sienās, kas nereti rada domstarpības vienas mājsaimniecības ietvaros, cilvēki zaudē darbu.
Tam visam pa vidu vēl iespraucas pats Covid-19 vīruss, kas inficē cilvēkus un liek doties karantīnā, reizēm pat jādodas uz slimnīcu. Kā šādā emocionāli un fiziski grūtā situācijā ģimenēm un indivīdam rīkoties un meklēt risinājumus sarežģītām situācijām, sarunā ar portālu "Apollo" skaidro pārmaiņu treneris un seksologs Arturs Šulcs.
Kad attiecībās valda pretēji uzskati par Covid-19
Šulcs skaidro, ka cilvēkiem vajadzētu saprast, kas šajā laikā ir noticis sabiedrībā, pasaulē - kā šie globālie procesi ietekmē to, kas notiek pie mums Latvijā.
"Dažādu viedokļu radikalizācija - tā nekad nav laba vide procesu attīstībai un iziešanai no krīzes. Tas vienmēr noved pie galējībām, otra viedokļa noliegšanas, dusmām, naida, emocionālas un dažreiz pat fiziskas vardarbības.
Radikalizācija katrā ziņā ir sliktākais, kas var notikt ar sabiedrību, ģimeni vai indivīdu," saka Šulcs.
Lai izvairītos no šādas situācijas ģimenē un pāru attiecībās, pārmaiņu treneris stāsta, ka šādiem cilvēkiem vajadzētu paskatīties tās vērtības, kas viņiem ir kopīgas, kā piemēru minot to, ka abi divi attiecībās ir par veselību.