Asociācijā pauda, ka sporta nozare ir bijusi ļoti apzinīga epidemioloģisko pasākumu ievērošanā un pacietīga valdības lēmumu izpildītāja, bet sporta klubi ilgāk vairs nevar izturēt pilnīgu darbības pārtraukšanu. Pēc asociācijā paustā, citas valstis nozares darbības pārtraukšanu izvēlas tikai kā īslaicīgu risinājumu ātra mērķa sasniegšanai.
"Mēs patlaban konsultējamies ar citu valstu sporta asociācijām, lai ņemtu par pamatu to pieredzi un izstrādātu racionālus risinājumus - piemēram, kā nodrošināt augstus epidemioloģiskās drošības pasākumus atbilstoši atšķirīgiem saslimstības rādītājiem. Uzskatām, ka katrai nozarei ir jāizstrādā savs luksofora princips.
Mums ir jāiemācas ilgstoši sadzīvot ar jauno situāciju, un šī sadzīvošana nedrīkst būt pastāvīga darbības slēgšana," klāstīja asociācijas vadītājs.
Viņš arī atsaucās uz starptautiskajiem pētījumiem, kuros esot secināts, ka sporta klubos esot ļoti neliels ar Covid-19 inficēto personu īpatsvars - no analizētajiem 115 miljoniem apmeklējumiem reģistrēto gadījumu skaits ir 1,12 uz 100 000 apmeklējumiem.
Pēc Kuzņecova paustā, sporta klubu nozares apgrozījums 2020.gadā ir samazinājies par 40%, salīdzinot ar 2019.gadu, kad tas bija 25 miljoni eiro. Savukārt nozares samaksātie nodokļi 2019.gadā pārsniedza 5,3 miljonus eiro. Savukārt nodarbināto skaits pārsniedz 1500 darbinieku.
Jau vēstīts, ka valdība ceturtdien, 4.februārī, vienojās, ka turpmāk Covid-19 ierobežojumus pārskatīs pēc "luksofora principa". Veselības ministrija rosināja ieviest jaunu Covid-19 izplatības vadības risku stratēģiju, aizvietojot līdzšinējo pieeju ierobežojumu pārskatīšanā ar "luksofora principu", proti, nosakot četras epidemioloģisko rādītāju grupas, atbilstoši kurām tiek noteikti ierobežojumi.