Lai gan Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi ikviena dzīvi, daļai sabiedrības no inficēšanās ir īpaši jāpiesargājas. Viena no šīm grupām ir vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem ir lielāks risks, ka slimības gaita un sekas būs smagas. Par to, kā seniori šajā laikā jūtas un ko domā par "jauno normālo", portālam "Apollo" pastāstīja daži no viņiem.
Lai arī kā mēs necenstos pasargāt savus vecvecākus, nebraucot ciemos un aicinot arī pašus pēc iespējas samazināt inficēšanās riskus, ir skaidrs, ka dzīve pilnībā neapstājas un ar Covid-19 saskarsmē var nonākt ikviens. Protams, risku ietekmē dzīvesvieta un ikdienas paradumi, un arī bailes no slimības, portālam "Apollo" atzīst vairāki seniori.
"Man ir bail. Cilvēkiem no šī ir jābaidās, tā ir tāda dabīga reakcija. Man ir ļoti bail, jā," stāsta Maija (visu rakstā minēto cilvēku vārdi mainīti).
Arī Austra, kuras paziņu lokā bijuši vairāki inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, no šī vīrusa baidās.
"Vairāki kolēģi ir ļoti smagi saslimuši, vairākiem noritējis mierīgāk, bet es esmu riska grupā, tāpēc ļoti baidos.
Es baidos arī no tā, ka nevaru ieiet bibliotēkā, kafejnīcā, grāmatnīcā vai mierīgi aiziet uz kino. Es ļoti baidos no šī visa," viņa stāsta.
Pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš atklāj, ka bailes vecāko iedzīvotāju vidū ir saprotamas.
"Visiem Latvijas iedzīvotājiem nav vienāda varbūtība smagi ciest no šī vīrusa, un no tā baidās grupa, kurai var būt smagas sekas.