"Es iesniedzu pieprasījumu, pamatojoties uz "ES Vispārīgās datu aizsardzības regulas" (GDPR) nosacījumiem, un biju pārsteigts, redzot, kādu informāciju par mani vietne glabā," norādīja "Vice" žurnālists Rikardo Kolučini. Žurnālistikas eksperimenta laikā atklājās, ka plaša informācija par jebkuru interneta lietotāju vietnei var būt pat tad, ja neesi reģistrējies lietotnē.
2020. gads tika aizvadīts "TikTok" zīmē. Lai arī sociālo tīklu platforma bija populāra jau 2018. gada beigās, nekas nevarēja tik ātri palielināt tās lietotāju loku, kā mūsu pašu vēlme novērst uzmanību no tuvojošā sabiedrības sabrukuma jeb Covid-19 pandēmijas drūmajiem valgiem.
Pēc ASV un Ķīnas ķīviņa vienā mirklī visus sāka interesēt, kādus datus apkopo "TikTok" mātes uzņēmums "ByteDance". Taču, neskatoties uz Trampa vadības apsūdzībām par to, ka Ķīna, iespējams, izspiego lietotājus, izmantojot iecienīto izklaides lietotni, nav pierādījumu, ka jūsu dati ir mazāk droši ķīniešu uzņēmuma rokās kā, piemēram, "Facebook" vai "Amazon".
Patiesībā, 2020. gada jūlijā, Eiropas tiesa atcēla ES un ASV privātuma līgumu, zināmu kā "Privātuma aizsardzība", saistībā ar to, ka ASV Nacionālās drošības dienesta izstrādātie likumi apdraudējuši ES pilsoņu datus.
Ņemot visu šo vērā, "Vice" vēlējās viest zināmu skaidrību, cik droši mēs varam justies par saviem personīgajiem datiem? Izmantojot "ES Vispārīgās datu aizsardzības regulas" nosacījumus, žurnālists palūdza "TikTok" administrācijai nosūtīt viņam visus datus, kas uzņēmumam bijuši par viņu. Ja kas, ikviens ES iedzīvotājs to var izdarīt.