Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

"Varbūt tomēr līdz galam viss nenostrādā." Profesors Briģis par Covid-19 izplatību Latvijā (3)

Ģirts Briģis.
Ģirts Briģis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai gan situācija saistībā ar Covid-19 stabilizējusies, tomēr nevarētu teikt, ka esam apmierinošā stāvoklī - tas vēl arvien ir samērā slikts, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Vaicāts, kāpēc neizdodas būtiski mazināt Covid-19 izplatību Latvijā, viņš atgādināja, ka vīruss izplatās no cilvēka uz cilvēku. "Ja kaut kas neizdodas, tas nozīmē, ka mēs šo ķēdīti nespējam līdz galam pārtraukt un tomēr cilvēki satiekas un cits citam vīrusu nodod," skaidroja profesors.

Viņš atzina, ka ir vērojami uzlabojumi no komandantstundas ieviešanas un distancēšanās ierobežojumiem. "Bet varbūt tomēr līdz galam viss nenostrādā," pieļāva Briģis.

Viņaprāt, iepriekšējos mēnešos ēnā ir palikusi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kapacitātes aktualitāte, lai gan centra efektivitāte ir ļoti izšķirošs posms. Briģis teica, ka starp viņa studentiem ir arī SPKC darbinieki un viņi ir pārstrādājušies, izdeguši un fiziski nespēj tikt galā ar savu darbu. Aizvadītajā nedēļā gan valdība ir radusi atsevišķus risinājumus, atgādināja Briģis.

Profesors arī akcentēja, ka ir samērā drošs par Latvijas spēju organizēt un veikt vakcinēšanu pret Covid-19, taču tas, kā šo vakcīnu iegūt, nav atkarīgs no mums. Tāpat aktuāls ir jautājums par cilvēku gatavību vakcinēties, un te Latvijai ir ko darīt, viņš uzsvēra.

Briģis uzskata, ka iedzīvotāju skaits, kas ir absolūti pret vakcināciju, nav tik liels. Vairums ir cilvēki, kuri nav droši par vakcināciju, kuri šaubās, kuriem nav pārliecība. Viņaprāt, ir vērts strādāt ar šo grupu, sniegt informāciju.

Vaicāts, vai šajā situācija ir redzama "gaisma tuneļa galā", Briģis sacīja, ka nesen dzirdējis labu parunu: "Ja nāk rītausma, tad nakts vistumšākais brīdis ir tieši pirms tās rītausmas".

Viņaprāt, to var attiecināt arī uz šo pandēmiju - cilvēki ir noguruši un brīdis pirms vakcinācijas psiholoģiski ir ļoti grūts. "Bet noteikti esmu pārliecināts, ka vakcinācija ir faktors, kas atrisinās mūsu problēmas," norādīja Briģis, vēlreiz aicinot visus saprast, ka vakcinācija ir viens no galvenajiem, ja ne izšķirošais posms pandēmijas pievarēšanā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu