"Protams, uz vietas mēs nebraucam pārbaudīt adresi un neizmeklējam. Mums nav tādu kompetenču kā tiesībsargājošajām iestādēm, lai pārbaudītu, vai tiešām tas, ko viņi mums saka, atbilst faktiskajai situācijai. Ja reakcija ir, tad mēs arī izbeidzam šo pārkāpumu procedūru," raidījumā norādīja valsts galvenā notāre Guna Paidere.
Par to, ko nevar pārbaudīt pats, Uzņēmumu reģistrs gan var vērsties tiesībsargājošās iestādēs, un "de facto" zināms, ka tā arī noticis. Valsts policijā apliecināja, ka par šo gadījumu notiek resoriskā pārbaude.
Atļaujas nodarboties ar finanšu investīciju piesaisti uzņēmumam nav un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) tāda arī nav prasīta. Bet komisija sākusi uzņēmuma darbības pārbaudi un vajadzības gadījumā arī nodošot ziņas policijai. FKTK gan uzsver, ka pārbauda šī uzņēmuma darbību Latvijā.
"Mēs vērtējam no tā viedokļa, ka uzņēmums ir reģistrēts Latvijā un mēs vērtējam viņu aktivitātes Latvijā. Mēs īsti nevērtējam, ko viņi dara Meksikā vai kādā citā valstī. Bet, protams, lai detalizēti izvērtētu uzņēmumu, viņa sadarbības partnerus, visu šo darbības shēmu kopumā, mēs arī skatāmies arī citu iesaistīto uzņēmumu lomu un pienesumu. Tā kā tas viss ir tāds komplekss vērtējums," skaidroja FKTK Licencēšanas daļas vecākais juriskonsults Ingus Valtiņš.
Atbildīgajās iestādēs atzīst, ka līdz ar finanšu platformu attīstību, pieaug arī centieni tās izmantot krāpšanai un naudas atmazgāšanai. Šī iemelsa dēļ šai nozarei uzmanību pievērš arī Finanšu izlūkošanas dienests (FID). Konkrētus piemērus dienestā nedrīkstot komentēt, taču tā redzeslokā esot nonākušas jau vairākas finanšu platformas.