Policija piesolījusi Ziemeli atbrīvot no atbildības kukuļdošanā un arī Kazahstānas naudas atmazgāšanas lietā, ja viņš atzīsies kukuļošanā. Iesniegumā vairākkārt tiek atkārtots, ka Ziemelis esot liecinājis tikai tāpēc, ka "rupji psiholoģiski piespiests".
KNAB izmeklētāja atskaņojusi audioierakstu no pirts sarunām. Un tad telpā uzradies KNAB priekšnieks Jēkabs Straume un arī ENAP šefs Pēteris Bauska. Ziemelis vēlreiz mudināts pieturēties pie liecībām.
Beigās Ziemelis secina, ka ar viņu manipulēts, viņš piespiests, viņam draudēts, tāpēc atzinies noziegumā, kuru neesot pastrādājis. Ziemeli baidoties par savu, ģimenes un advokāta drošību.
Kā liecina publiskās ziņas 2018. gadā, nākamajā dienā pēc Ziemeļa nopratināšanas notika kratīšanas Rimšēviča darba vietā Latvijas Bankā un dzīvesvietā mājā Langstiņos. Vēlāk atklājas, ka pats Rimšēvičs pēkšņi atradies ārzemēs. Vai Ziemelis Rimšēviču paguvis pabrīdināt, ka viņam draud aizturēšana - nav zināms. Uz KNAB bijušaiz Latvijas Bankas prezidents ieradād uzreiz no lidostas.
Iesniegumā, aprakstot notikušo, radīts priekšstats, ka agrākais "Trasta Komercbankas" valdes loceklis Viktors Ziemelis aizturēts, piespiests ar varu un viltu atzīties un apvainots noziegumā, ko viņš nav izdarījis.
Turklāt Rimševiča advokāts Mārtiņš Kvēps šonedēļ presei apgalvoja, ka "prokuratūra, kad Ziemeli atbrīvoja no atbildības par kukuļdošanu, atzina, ka bez viņa liecībām noziegumu nevarētu atklāt, jo citu pierādījumu nepietiekot - Ziemeļa liecības esot bijušas izšķirošās".
Tomēr KNAB un Ģenerālprokuratūra sarunā ar "Nekā personīga" paust apstrīd - pierādījumu esot daudz. Un vēstules teksts viņiem ir zināms jau vairākus gadus. Ļoti līdzīgu uz vairākām lapiņām ar roku rakstītu vēstījumu izmeklētājiem jau 2018. gadā uzrādījis Rimšēvičs, kurš apgalvojot, ka tās atradis savā pastkastītē. Nu šis teksts parādījies vēlreiz - šoreiz publiski.