Par jaunību, noziedzību un iespēju izķepuroties atklātā sarunā raidījumā ""Jā" ar Rimantu Ziedoni" stāsta Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem skolas direktore un ilggadēja "grūto" pusaudžu pedagoģe Sarmīte Sviķe.
Sveika, Sarmīt! Prieks, ka esi atbraukusi, mērojusi ceļu pie mums no Cēsīm!
Sveiks, Rimant!
Mēs labprāt aicinām "Jā" cilvēkus, un šoreiz mēs noskatījām tevi kā personu, kas dara pasmagu, bet svētīgu darbu.
Vispirms jāpasaka lasītājiem un skatītājiem, ka Sarmīte Sviķe - it kā ārēji trausla sieviete - strādā par direktori nepilngadīgo audzināšanas iestādē. Tā diezgan pasmagi skan, kādreiz teica vienkāršāk, taču zinu ka tev nepatīk vārds "kolonija". Kāpēc?
Šis vārds nāk no padomju laikiem. Tas man saistās ar to sistēmu. Mēs esam tālu prom no tā laika, jāmainās arī nosaukumiem. Nosaukums "audzināšanas iestāde", manuprāt, ir precīzs.
Kā tu, jauna filoloģe, nonāci šādā specifiskā darbavietā?
Pavisam nejauši, es ieprecējos Cēsīs. Mans vīrs strādāja tajā iestādē par audzinātāju. Skolā bija vajadzīga latviešu valodas skolotāja, un tā nu es tur nokļuvu - joprojām neesmu izkļuvusi ārā no turienes. Tas darbs mani "ievilka".
Cik gadi iznāk?
Ļoti daudz, tuvu pie 40.
Iespaidīgi.
Es tagad domāju - tur bija vīrs, kas varbūt deva drošības sajūtu, kurš bija tas pārstāvis tur, bet tu tomēr esi ieradusies jaunā pilsētā, jaunā darbavietā. Vai tu atceries to brīdi, kad tev pirmoreiz bija jāieiet klases telpā?