"Saskaņas" deputāti iesniedza nerezidentu bankām labvēlīgus priekšlikumus, ZZS rūpējās par ātrajiem kredītiem un atkritumu apsaimniekotājiem.
Laimdotas Straujumas valdība uzskatīja, ka atsevišķu Lobēšanas atklātības likumu nevajag, tā vietā jāgroza seši jau esoši likumi un noteikumi. Pirmais bija Saeimas Kārtības rullis, kura izmaiņu darba grupu vadīja Solvita Āboltiņa.
Valsts pārvaldes iekārtas likums
Likums "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"
MK noteikumi "Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā"
MK noteikumi "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā"
MK instrukcija "Tiesību akta projekta sākotnējās ietekmes izvērtēšanas kārtība"
"Ar atkritumu apsaimniekošanas organizāciju jeb asociāciju, jā, šie priekšlikumi ir sagatavoti, konsultējoties ar viņiem," 2019. gada 21. septembrī teica Saeimas deputāte (ZZS) Dana Reizniece-Ozola
"Deputātam, ja viņam ir saziņa ar lobētāju, kā rezultātā top priekšlikums pie likumprojekta, viņam tas ir jānorāda, iesniedzot šo priekšlikumu," sacīja Aļošina.
ZZS iebildumu dēļ iepriekšējā Saeima grozījumus tā arī nepieņēma. Atstāja izlemšanu nākamajam parlamenta sasaukumam. Taču divu gadu laikā arī jaunievēlētie deputāti lielāku atklātību nav ieviesuši.
"Tikai sanākot 13. Saeimai, bez visādām GRECO rekomendācijām Saeima konstatēja, ka šis jautājums ir ievilcies, ka valdība un iepriekšējās Saeimas nav vēlējušās vai nav varējušas to risināt to vai citu iemeslu dēļ, un pati 13. Saeima, visiem politiskajiem spēkiem vienojoties, vienojās, ka šis būs parlamenta izstrādāts likumprojekts, nevis atkal valdībā viņš tiks malts un nevarēs kaut ko saskaņot," norādīja Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs (Jaunā konservatīvā partija) Juris Rancāns.