Apu Sarkers šķietami ir pavisam parasts Bangladešas iedzīvotājs, taču video sarunas laikā ar raidorganizācijas BBC žurnālisti Miru Sabiru, sieviete ievēroja, ka Apu rokas pirkstu gali ir ārkārtīgi gludi. Jau vairākās paaudzēs Sarkeru ģimenes vīrieši sirgst ar adermatoglifiju, kas nozīmē, ka viņiem nav pirkstu nospiedumu, vēsta BBC.
22 gadus vecais Apu kopā ar ģimeni dzīvo kādā nelielā ciematā Rādžšāhī pilsētas ziemeļos. Viņa tēvs un vectēvs ir lauksaimnieki, taču pats Apu neilgu laiku strādāja par ārsta palīgu.
Sarkeru ģimenes vīriešu vidū ir novērojama mutācija, kas ir tik reta, ka zinātnieki uzskata, ka tā skar vien dažas ģimenes visā pasaulē - viņiem nav pirkstu nospiedumu.
"Jaunībā mans vectēvs tajā nesaskatīja lielas problēmas," norādīja Apu.
Jau gadu desmitiem sīkās rievas uz cilvēku pirkstiem ir kļuvušas par visvairāk apkopotajiem biometriskajiem datiem pasaulē. Tie tiek izmantoti teju visur - lidostās, vēlēšanās un pat viedtālruņos.
2008. gadā, kad Apu bija 14 gadus vecs, Bangladešā tika ieviesta obligāta prasība, ka visiem pieaugušajiem jābūt identifikācijas kartēm. Datu bāzei bija nepieciešams nodot pirkstu nospiedumus.
Apjukušie darbinieki nezināja, kā izsniegt identifikācijas karti Apu tēvam Amālam. Beigu beigās Apu tēvam tika izsniegta identifikācijas karte, kurā bija norādīts "nav pirkstu nospiedumu".
Kopš 2010. gada pirkstu nospiedumi arī ir jānodod, kad iegūst autovadītāja apliecību un jaunas pases izsniegšanas brīdī. Amāls pasi spēja iegūt vien pēc vairākiem mēģinājumiem, kad uzrādīja ārsta izziņu no medicīnas iestādes.