Šāds bioloģiskās daudzveidības zudums var arī izjaukt visas galvenās planētas ekosistēmas, izraisot dažādas dabas katastrofas. Tās savukārt var kļūt spēcīgākas klimata pārmaiņu dēļ. Klimata pārmaiņu rosinātie plūdi un sausums nozīmē to, ka 1 miljards cilvēku līdz 2050. gadam kļūs par klimata imigrantiem, proti, sliktāku vides apstākļu dēļ var sākties masveida cilvēku migrācija, apdraudot citas sabiedrības.
"Līdz 2050. gadam pasaules populācija, visticamāk, pieaugs līdz 9,9 miljardiem un turpināsies arī nākamajā gadsimtā," raksta pētījuma autori.
Šis straujais populācijas pieaugums palielinās dažādas sociālās problēmas, piemēram, pārtikas nepietiekamību, mājokļu nepietiekamību, bezdarbu, pārapdzīvotību un nevienlīdzību. Lielākās populācijās arī palielinās pandēmijas iespēja. Cilvēkam arvien vairāk pārņemot savvaļas teritorijas, palielinās risks nonākt pie jauniem vīrusiem.
Tagad mēs ļoti labi varam vērot klimata pārmaiņu un globālās sasilšanas postošo efektu. Pasaule regulāri piedzīvo rekordaugstas gaisa temperatūras, bargākas viesuļvētru sezonas, mežu ugunsgrēkus un citas problēmas.
Ja lielākā daļa no pasaules populācijas patiešām saprastu un ņemtu vērā šo krīžu nozīmību, tad varētu sākt rīkoties, lai veiktu izmaiņas likumdošanā, lai glābtu nākamās paaudzes no posta. Diemžēl notiek tieši pretējais.
Patiesi - pagājušajā nedēļā publicētā pētījumā atklāts, ka cilvēce jau ir nokavējusi iespēju izpildīt 2015. gadā Parīzē nolemto plānu, kas bija paredzēts globālās sasilšanas mazināšanai.
Drūmā nākotne, kas aprakstīta šajā pētījumā, nav novēršama, ja vien politiskie līderi un likumdevēji beidzot nesāks uztvert šīs problēmas nopietni.
Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!