Daudzi dzīvnieki ar kaķu koronavīrusu inficējas jau agrā vecumā un sadzīvo visu mūžu, jo tas atrodas zarnu epitēlijā. Laika gaitā notiek gēnu jeb punktveida mutācijas, un tās iegūst spēju labāk inficēt imunitātes šūnas, kā rezultātā var attīstīties kaķu infekciozais peritonīts, kas krietni samazina dzīvnieka dzīvildzi – no diagnozes uzstādīšanas brīža tam atlikuši apmēram pieci mēneši.
Simptomi infekcijas slimībām kaķim ir līdzīgi kā cilvēkam – klepošana, šķaudīšana, iztecējumi no acīm, diareja jeb caureja. Jebkurā gadījumā, ja dzīvniekam novērojami kādi saslimšanas simptomi, jāvēršas pie veterinārārsta.
Pasaules zinātniskā informācija jau no pavasara liecina, ka atsevišķu sugu dzīvnieki var inficēties arī Covid-19, radio atgādināja Kovaļenko. Šobrīd apstiprinājies, ka ar Covid-19 var inficēties kaķi, suņi, ūdeles, truši, cūkas, govis un citi dzīvnieki, taču ne visi to nodod tālāk.
LLU veiktais pētījums liecina, ka klaiņojošajiem kaķiem šis vīruss nav konstatēts, tomēr to organismā ir Covid-19 antivielas, kas nozīmē, ka tas iegūts no kādas virsmas dabā, iespējams, saskaroties ar cilvēku augšējo elpceļu izdalījumiem.