"Google Maps" zina visu. Ne tikai par katru ielu, kafejnīcu, bāru un veikalu, bet arī par cilvēkiem, kuri turp dodas. Lietotni mēnesī izmanto aptuveni viens miljards aktīvu lietotāju. Pavadot ikdienas gaitās, "Google Maps" ir kļuvusi par daļiņu no mūsu dzīvēm. Medija "Vice" vācu valodas redakcija apkopoja sešus iemeslus, kāpēc konkrētā lietotne ir visbiedējošākā vietne mūsu telefonos.
Tas, ka "Google Maps" spēj izsekot katram jūsu solim, automātiski nenozīmē, ka lietotne ļaunprātīgi izmanto šo varu. Bet viņi to varētu, un šis jautājums paliek viņu pašu ziņā, it īpaši, ņemot vērā to, ka "Google" galvenā mītne atrodas ASV, kur privātuma likumdošana ir vājāka nekā Eiropā.
Jā, "Google Maps" ir neticami noderīga lietotne. Bet, lūk, tikai daži iemesli, lai vēlreiz pārbaudītu savus privātos iestatījumus un pajautātu sev, cik daudz personas datu esat gatavs upurēt ērtību vārdu?
"Google Maps" grib zināt tavu interneta meklēšanas vēsturi
"Google" iestatījumos "Tīmekļa un lietotņu darbība" ir aprakstīts, kā uzņēmums ievāc datus, piemēram, lietotāja atrašanās vietu, lai radītu ātrāku un "personalizētāku" pieredzi. Vienkāršā valodā tas nozīmē, ka katra vieta, kuru esat meklējis lietotnē - neatkarīgi no tā, vai tas ir striptīza klubs, kebabu ēstuve vai jūsu uz mopēda braucošā narkotiku dīlera atrašanās vieta -, tiek saglabāta un integrēta "Google" meklētājprogrammas algoritmā 18 mēnešus.
"Google" zina, ka jums, iespējams, tas liekas biedējoši. Tāpēc uzņēmums izmanto dažādus trikus, kas veidoti tā, lai iedrošinātu mūs izvēlēties opcijas, kuras citādi mēs neizvēlētos, piemēram, izceļot tās ar noteiktiem fontiem vai spilgtākām krāsām.