Grīnvalds pauž pārliecību, ka pēc šī nodarījuma jeb "dzīves muļķības" vien secinājumus par viņa klientu izdarīt nevajadzētu: "Es varu raksturot savu aizstāvamo kā goda vīru."
Pirms pieciem gadiem Bubulis no bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņēmis ceturtās šķiras Atzinības krustu "par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vides jomas un atkritumu nozares darba pilnveidošanā". Arī šis apstāklis esot ņemts vērā, nosakot viņam sodu. Tagad gan Bubulis ordeni zaudēs. Likums paredz, ka personai, kas ar spēkā stājušos tiesas spriedumu atzīta par vainīgu tīšā noziegumā, Ordeņu kapituls valsts apbalvojumu atņem.
LETA jau ziņoja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir plānojusi reformu, kas paredz atkritumu apglabāšanas poligonu skaita samazināšanu no desmit uz pieciem. No vairākiem Zemgales novadiem atkritumus vajadzēs vest desmitiem vai pat vairāk nekā 100 kilometru uz "Getliņu" poligonu Rīgā.
"Kulk" valdes loceklis un tehniskais direktors Jānis Melbārdis uzskata, ka bioatkritumu pārstrādes iekārtu atkritumu poligonā "Brakšķi" Jelgavas pusē var izbūvēt par 30-35% lētāk nekā "Getliņos", tādēļ nav loģiska iecere slēgt Zemgales atkritumu poligonu.
Lai apsaimniekotu Zemgales bioloģiski noārdāmos atkritumus, ministrija piedāvā palielināt "Getliņu" bioloģisku atkritumu pārstrādes iekārtas jaudu. Pēc Melbārža teiktā, poligons "Brakšķi" šogad iesniedza projekta pieteikumu bioatkritumu pārstrādes iekārtas izbūvei, kas būtu izmaksājusi par 30-35% lētāk, nekā to plāno realizēt VARAM.
"Jūlijā uzņēmums JKP, kura kapitāldaļas pieder arī "Kulk", iesniedza CFLA bioloģisko atkritumu pārstrādes iekārtas projekta pieteikumu. Bet tolaik vēl neviens neko nezināja par ministrijas plāniem. Rezultātā mūsu ideja ir "iesaldēta"," skaidroja Melbārdis, piebilstot, ka bez jaunas iekārtas poligons jau pēc trim gadiem nespēs pieņemt bioloģiskos atkritumus, kas nozīmē, ka arī visai pārējai darbībai nebūs jēgas.